banner9

Tarım Sektörü Agroexpo Eurasia'da Buluşacak

İzmir’de 11-14 Şubat tarihlerinde düzenlenecek, 11. Uluslararası Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı için, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal, tarım ilçe müdürleri, ilçe ziraat odası başkanları, oda ve birlik başkanlarının katılımı ile Orion Fuarcılık ev sahipliğinde tanıtım yemeği düzenlendi.

Tarım Sektörü Agroexpo Eurasia'da Buluşacak
 
Orion Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından biri olan Agroexpo Eurasia 11 Şubat 2016 Perşembe günü yeni fuar alanı Fuar İzmir’de açılacak. Dev buluşma öncesi yapılan tüm çalışmalar ve etkinlik rehberi yoğun katılımla Kaya Prestige Otel’de gerçekleşen tanıtım toplantısında anlatıldı. Tanıtım toplantısına; İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal başta olmak üzere; 9 şube müdürü, 26 ilçe müdürü, 14 ziraat odası başkanı ile İzmir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ferdan Çiftçi, İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gökhan Özdemir, Arisüd Başkanı Melih Kırkpınar, İzmir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Müdürü Feridun Azeroğlu, Tagyad Başkanı İsmail Uğural ve çok sayıda birlik, oda başkanı katıldı. Orion Fuarcılık adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, Türkiye ekonomisinin her yıl gelişen gücü tarım sektörünün, en kapsamlı ve uluslararası tarım ihtisas fuarı Agroexpo Eurasia ile her yönüyle temsil edildiğini belirterek, "Bu yıl fuarda uluslararası çalışmalar hız kazanacak. Avrupa ve Balkan ülkelerinden Ortadoğu’ya, Kuzey Afrika’dan Türki Cumhuriyetlere kadar çok geniş bir coğrafyada Türk üreticilerin, iş adamlarının ticari işbirliklerine imza atmasını bekliyoruz" dedi. Fuar süresince düzenlenecek olan etkinlikleri de değinen Tan, "Paneller, gösteriler ve yarışmalar dünya standartlarında hazırlandı. Gösteri ve etkinliklerimiz için Fuarın A4 holünde 5 bin metrekarelik alan oluşturduk" diye konuştu.
 
TARIMIN BAŞKENTİ İZMİR
 
Toplantıda söz alan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, “İzmir tarımın başkenti, bu unvanın altını dolduran iddialı tarım fuarının düzenlenmesi, üreticinin yeni teknolojiler ile buluşması açısından bir fırsat. Yurt dışında düzenlenen fuarlara imrenerek bakardık. Artık bizde Türkiye olarak fuarcılık alanında iyi bir noktadayız. Ancak katılımcıları cezbedecek etkinlikler yaratmak organizasyon şirketlerinin öncelikli görevi olmalı" dedi.
 
Agroexpo Eurasia’da 49 yabancı ülkeden 134 katılımcı yer alacak. 14 Şubat Perşembe gününe kadar açık kalacak olan fuarda Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ile ilgili ulusal ve uluslararası söz sahibi ürün ve hizmetler yer alıyor. Fuarı 230 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
 
GİRİŞLER ÜCRETSİZ
 
Girişin ücretsiz olduğu İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarları, 11 - 14 Şubat 2016 tarihleri arasında 10.00 - 18.00, 14 Şubat 2016 Pazar günü ise 10.00 - 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER