banner9

'Tarih Yazmayacaksınız, Tarih Olacaksınız'

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, İzmir’e gelerek seçim çalışmalarına başlayan AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım’ın, “Tarih yazacağız" sözlerine, "Tarih yazmayacaksınız tarih olacaksınız. 1 Kasım zaten bitmiş olan iktidarınızın halk tarafından yeniden bittiğinin ilan edildiği gün olacak" diyerek yanıt verdi.

'Tarih Yazmayacaksınız, Tarih Olacaksınız'
Binali Yıldırım’ın, İzmir Adnan Menderes Havaliman’nda miting yaparak başlattığı seçim çalışmalarının içinin boş olduğunu, sözlerinin hemen hiçbirinin altının dolu olmadığını öne süren Mustafa Balbay, "Her şey bir yana, Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı’nın baş danışmanı olarak, Erdoğan’ın 9 Mayıs’ta İzmir’e yaptığı geziyi organize etmişti. 80 bin kişilik Atatürk Stadı’nda 7-8 bin kişiye hitap eden Erdoğan, 626 açılış yaptıklarını söylemişti. Biz bu açılışların ne olduğunu sormuştuk. Aylarca yanıt alamadık. Başbakanlık, Valilik bilgi vermedi. Sonunda bilgi edinme hakkımızı kullanarak, devlet kurumlarına yazdık. Karayolları Genel Müdürlüğü, Erdoğan’ın o gün İzmir’de 8 yol açılışı yaptığını söyledi. Bu yollara baktık; biri 4 kilometre, biri 6 kilometre, daha uzunu yok. Neredeyse her bir kilometrenin açılışını yapacaklar. Mili Eğitim Bakanlığı da o gün açılan dersliklerin sayısını verdi. Okul değil derslik. Neredeyse her sıraya iki öğrenci koyup o sıraların açılışını yapacaklar, bakın 626 açılış yaptık diyecekler" dedi.
 
Balbay, İzmir’in Ankara’ya 5 verdiğini Ankara’nın İzmir’e ise 1 gönderdiğini belirterek, "Binali Yıldırım ’Tarih yazacağız, destan yazacağız’ diyeceğine, önce İzmir’in hakkını versin. İzmir’in işçisi, emeklisi, sanayicisi, çiftçisi Ankara’ya eksiksiz vergisini ödüyor, yurttaşlık görevini yerine getiriyor ama hükümet İzmir’e devlet yatırımlarından Hazine’den hak ettiği payı vermiyor" diye konuştu. Balbay, "Tarih yazmayacaksınız tarih olacaksınız. 1 Kasım zaten bitmiş olan iktidarınızın halk tarafından yeniden bittiğinin ilan edildiği gün olacak" dedi.
 
"İzmirlinin boş laflara karnı tok" diyen Balbay şöyle devam etti:
 
"7 Haziran seçimlerinde kendilerince yenilenmiş bir kadro ile İzmir’e gelen AKP, umduğunu bulamayınca şimdi Binali Yıldırım’ı yeniden sahneye koydu. Ama İzmirli bu oyunu biliyor. Bu oyunun çoğunda yalan var, talan var. İzmirliler AKP iktidarının gerçeğini öteden beri biliyorlardı şimdi daha yüksek sesle haykıracaklar."
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER