banner51

Tam 3.6 Milyon Lira Harcandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde kentteki camilere yönelik temizlik çalışmalarına hız verdi. 5 yılda 1079 camide ''dip köşe temizlik'', 175 camide de bakım ve onarım yapan İZBETON, bu iş için 3.6 milyon lira harcadı.

Tam 3.6 Milyon Lira Harcandı
Kentteki ibadethanelerin tadilat ve çevre düzenlemelerinin yanı sıra, periyodik temizlik işlerini de yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi İZBETON A.Ş. ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle yoğun bir iş temposuna girdi. Gelen talepleri değerlendirerek harekete geçen ekipler, camilerin Ramazan Bayramı'nı pırıl pırıl karşılaması için hız kesmeden çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi, halıların yıkanmasından camların silinmesine, abdesthane ve tuvaletlerin dezenfekte edilmesinden, klimaların, avizelerin ve vitrayların temizlenmesine kadar çok kapsamlı bir çalışma yürütüyor.
 
Binden fazla cami temizlendi
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri son 5 yılda 1079 camide temizlik çalışması yaptı. Aynı dönemde 175 camide de bakım, onarım, tadilat ve çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. İZBETON bu çalışmalar için 3 milyon 600 bin TL harcadı. 
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER