banner51

TAKEV'li Çevreciler Kolları Sıvadı

Mersin balıklarının nesli tükenmesin!

TAKEV'li Çevreciler Kolları Sıvadı
Dinazorlar cağından gelen ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan mersin balıkları, yasam mücadelesi veriyor. First Lego Lig Turnuvalarına hazırlanan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri tehtid altında olan canlı türüne  destek vermek için kolları sıvadı.
 
Hayvanlar - Yaşam ortaklarımız temalı FLL turnuvasına hazırlanan TAKEV Lisesi öğrencileri kaçak avcılık, havyar ticareti, barajların eksik can suyu bırakması gibi nedenlerle nesilleri tehdit altında bulunan Mersin Balıklarını kurtarmak için harekete geçti.
 
Türkiye'de bu konu ile ilgili tüm birimlerle iletişime geçen öğrencilerimiz afiş ve broşürlerle de ilgi çekmeye çalışıyor. Türkiye Mersin Balıkları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Doç. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl tarafından da desteklenen öğrencilerimiz Viyana'da düzenlenecek Dünya Mersin Balıkları Koruma Sempozyumuna da katılmak için çalışmalara başladı.
 
Sürdürülen etkin farkındalık projesinin önemli ayaklarından biri de başlatılan kampanya. Gençler bu konuda da ilgi ve destek bekliyor. Kampanyayı imzalamak için burayı tıklayabilirsiniz.
 
Kampanyayı desteklemek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız:
 
https://www.change.org/p/dsi-dinazorlar%C4%B1n-%C3%A7a%C4%9F%C4%B1ndan-gelen-mersin-bal%C4%B1klar%C4%B1-ya%C5%9Fam-sava%C5%9F%C4%B1-veriyor?recruiter=669163421&utm_source=share_petition&utm_medium=whatsapp
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER