TAKEV'den Anlamlı Yardım!

TAKEV Okulları’ nın her yıl geleneksel olarak Alman Konsolosluğu işbirliğiyle düzenlediği Alman Kermesi, TAKEV İlköğretim Okulu Narlıdere Kampüsü’nde büyük bir davetli topluluğunun katılımıyla  gerçekleşti.

TAKEV'den Anlamlı Yardım!
Kermese TAKEV velilerinin yanı sıra İzmir’de yaşayan Alman ailelerde katıldı. İzmir’deki en önemli sosyal dayanışma organizasyonlarından biri olan ve 20.si gerçekleşen kermesi yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti. Yeni Yıl Korosunun seslendirdiği şarkılar eşliğinde kermesi ziyaret eden konuklar en büyük ilgiyi  noel tombalasına  gösterdi.
 
TAKEV Okulları ve Federal Almanya Başkonsolosluğunun işbirliğiyle düzenlenen Alman Kermes’inin açılışını Federal Almanya Başkonsolusu  Thomas Gerlach, TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ,Genel Müdür Gönül Ketenci ve KİT-VAK Kurucusu Mütevelli Heyet Üyesi Dr.Su at Çağlayan, KİT-VAK Yönetim Kurulu Üyeleri Nesrin Coşkun ve İklil Uluren yaptı.
TAKEV Okulları’nda gerçekleşen Alman Kermesi’nin her yıl çok önemli bir dayanışmaya sahne olduğunu belirten Alman Başkonsolosu Thomas Gerlach  ise ,”Kermesi her yıl büyük bir titizlikle ve sorumluluk duygusu ile düzenleyen, ev sahipliği yapan TAKEV Okulları yönetici ve çalışanlarına, aynı zamanda bağış ve katılım yoluyla görülmemiş bir duyarlılık sergileyen TAKEV Okulları velilerine teşekkür etti.
 
Geleneksel hale gelen ve İzmir’deki en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Alman Kermesi’ne katkı koyan tüm duyarlı izmirlilere teşekkür eden TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş,” Bizler sadece Eğitim alanında değil elimizin uzanabileceği her alanda toplumsal dayanışmayı yaygınlaştırmak amacı taşıyan bir kurumuz. Geleneksel Alman Kermesi’nin gelirini geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfı’na bağışlıyoruz.” dedi. 
 
TAKEV Okulları olarak, Kit-Vak’ın uzun zamandır gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları, gayretleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Gönül Ketenci ise,” Kanser hastası çocuklar ve hasta yakınları için oldukça duyarlı tedavi ve destek çalışmaları gerçekleştiren KİT-VAK’a bizler de son iki yıldır, büyük bir dayanışma örneği sahnelenen Alman Kermesi ile destek veriyoruz” dedi.
 
İzmirli bir vakıf olarak kemik iliği tedavisi gören pek çok hasta çocuk ve erişkine , bağışçılarımız ve TAKEV gibi duyarlı  kurum ve kuruluşlarla birlikte destek olmaya gücümüz yettiği sürece devam edeceklerini söyleyen KİT-VAK Mütevelli Heyet Başkanı Dr.Suat Çağlayan, katkılarından dolayı Konsolos Gerlach, Nur Yaraş ve Gönül Ketenci’ye plaketle hasta yakınları adına teşekkür etti. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER