banner51

TAKEV TÜBİTAK Birincileri ABD Bilim Fuarı'nda

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nin geçtiğimiz yıl TÜBİTAK Türkiye Birinciliği elde eden Kimya Projesi, bu yıl ABD’de yapılacak INTEL ISEF Bilim Fuarı’ndan davet aldı.

TAKEV TÜBİTAK Birincileri ABD Bilim Fuarı'nda
İzmirli Dilara ve Dilge, tüm dünyadan fuara katılan binlerce başarılı proje ile yarışarak ülkemizi temsil etme gururu yaşayacak. Geçtiğimiz yıl yine TAKEV Öğrencileri tarafından hazırlanan  bir başka proje INTEL ISEF Fuarı'ndan Dünya Dördüncülüğü elde ederek dönmüştü.
 
 
TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı, TÜBİTAK Türkiye birincisi proje, ABD de yapılan ve  Dünyanın en prestijli Bilim Fuarı olan  INTEL ISEF'den davet aldı. TAKEVli Dilge Kocabaş ve Dilara Örtel, Mayıs ayında tüm dünyadan fuara katılan binlerce başarılı proje ile yarışarak Türkiye’yi temsil edecek.
 
 “Yasadışı Madde Tayin Eden Biyodedektifler: Apta-Lipozomlar” konulu kimya projesi ile hem yasadışı maddelerle ilgili nitelikli bir bilimsel çalışma ortaya koyan hem de yasadışı madde kullanımı konusunda  farkındalık yaratıp dikkat çekmeye hedefleyen öğrencilerin projesi geçtiğimiz yıl 47.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Türkiye birinciliği elde etmiş, okullarını ve bölgemizi gururlandırmıştı. TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri Dilge Kocabaş ve Dilara Alev Örtel, bu yıl aynı proje ile TÜBİTAK tarafından ABD’de ülkemizi temsil etmeye aday gösterildi ve ABD Bilim Fuarı’ndan davet aldı. 
 
TAKEVli gençler 14-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında ABD’de California’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük ve prestijli proje yarışması olan Intel-ISEF Mühendislik Fuarı’nda ülkemizin gururu olacaklar.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER