TAKEV Karşıyaka Matematikte Dünya Şampiyonu

UNICEF tarafından düzenlenen ve tüm dünyada öğrencilerin online yarıştığı “World Education Games” turnuvalarının şampiyonu Karşıyaka TAKEV öğrencileri oldu.

TAKEV Karşıyaka Matematikte Dünya Şampiyonu
159 ülkeden 22000 okul ve 6 milyon öğrencinin Literacy(İngilizce okuryazarlık),Science (Bilim), Mathematic (Matematik) olarak üç dalda farklı yaş kategorilerinde kıyasıya mücadele ettiği turnuvada TAKEV Okulları Karşıyaka Şubesi öğrencileri Literacy (İngilizce okur yazarlık) dalında bir kategoride dünya şampiyonu olurken 2 kategoride dünya ikinciliği; bilim dalında 1 kategoride dünya ikincisi olurken 1 kategoride dünya şampiyonu oldu. Matematik alanında ise TAKEVli öğrenciler bir rekora imza atarak  5 ayrı kategoride de dünya şampiyonu olarak Türkiye’nin gurur oldu.
 
TAKEV Okulları Karşıyaka İlköğretim Okulu Müdürü Çiçek Aksaç, “bu olağanüstü başarıyı elde eden öğrencilerimiz matematik alanında dünyada rakip tanımadıklarını ortaya koyarken sadece okullarının değil Türkiye’nin ve elbette Karşıyaka’nın adını altın harflerle UNıCEF’in bu uluslar arası organizasyonuna kazıdı” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER