banner9

TAKEV, Eğitimcileri Bir Araya Getirdi

TAKEV Okulları'nda düzenlenen DSD Gold Semineri, Türkiye'de Almanca Dil eğitimi veren seçkin okulların eğitimcilerini buluşturdu.

TAKEV, Eğitimcileri Bir Araya Getirdi
İstanbul ve İzmir'de Alman Hükümeti tarafından akredite olmuş, DSD (Deutsches Sprachdiplom) süreci yürüten dil okullarının eğitmenleri, altı ay süren eğitim programının kapanışı için TAKEV Okulları'nda bir araya geldi. 
 
DSD-Gold seminerinde eğitimciler, tüm dünyada uygulanan son metotla eğitim alarak B1 Sınavı uygulamaları ile ilgili yetki sertifikalarını aldı. Federal Almanya Cumhuriyeti Eğitim Ateşesi Semra Budak başkanlığında gerçekleşen seminere Alman Konsolosluğu Eğitim Ateşesi Alexander Dörffel ,TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci ile TAKEV Okulları, İstanbul Erkek Lisesi, Alev Okulları almanca öğretmenleri katıldı. 
 
Dil eğitiminde uygulanan en çağdaş metodların hayata geçirilmesi amacıyla gerçekleşen böylesi geniş kapsamlı bir seminerin dil eğitimi açısından büyük önem taşıdığını belirten Dil Diploması Okulları Türkiye Koordinatörü ve Eğitim Ateşesi Semra Budak, “Türkiye'nin en iyi Almanca dil eğitimcilerini buluşturan bu organizasyonun dil eğitimine çok önemli yansımaları olacaktır. Hemen her alanda yaşanan değişim ve gelişim dil eğitimindeki yöntemlerde de yaşanıyor. Dil öğretmenlerinin son eğitim metodlarını yakından takip edip uygulamaları bizler için çok önemli. Türkiye'de Almanca dil eğitimine ve Almanca öğrenmeye olan ihtiyaç ve talep her geçen gün büyüyor. Alman Üniversitelerinde yüksek öğrenim yapmak isteyen iyi eğitim almış Türk gençlerinin sayısında her yıl büyük artış gözlemliyoruz. Bu ve benzeri seminerler en çağdaş yöntemlerin uygulamaya geçirilmesinde büyük önem taşıyor. Türkiye'nin en iyi eğitimcilerini buluşturan bu semineri çok önemli buluyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER