banner51

'Tahterevalli Siyaseti Son Bulacak'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Ben TV'yi ziyaret etti. Başbakan Erdoğan'a "Üsküdar'da sabah oldu." diyen Tanrıkulu, yerel seçim hakkında ise, "İzmir'de tahterevalli siyaseti son bulacak." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu Ben TV'ye yaptığı ziyarette, ekonomiden yerel seçime geniş bir demeç verdi. 

Tanrıkulu, ekonomideki dalgalanmalar ve Merkez Bankası'nın kararları için şu ifadeleri kullandı:

"Bir gece yarısı yapılan bu operasyonu ben tek kollu bir boksörün ringe çıkması olarak görüyorum. Bir tarafta piyasalar varken diğer tarafta Merkez Bankası var ama Merkez Bankası’nın bir kolu bağlıydı. Para politikasının 2 tane ayağı var. Bir tarafta kur üzerinden bazı işleri yürütürsünüz ve devam edersiniz, diğer tarafta ise bana göre en önemli olan kısım faiz politikası yer alıyor. Merkez Bankası 28 Ocak akşamına kadar kendini hep tek kolla ringe çıkarttı ve piyasalardan sürekli dayak yedi. 28 Ocak akşamı ise ani bir karar aldı ama o da maksimum 24 saat sürdü. Doların ateşini yeterince düşüremediler.

Mayıs’tan bugüne kadar yaşanan süreçle birlikte ekonomide artık istikrarsızlık fiyatlanıyor. Siyasal istikrar ekonomik istikrarı getirir. Bu iktidar Türkiye’de istikrarı getirecek dendi ama bakıyoruz ki Türkiye’de istikrar bitmiş. İstikrarı bir fetişist yaklaşımla ele almışlardı ama o kavram maalesef gitti. Ben 31 Mart sabahı ile birlikte vatandaşımızın üzerine bir zam yağmurunun yağacağına inanıyorum. Nisan ayı ile birlikte tüm bakanlar zaten zamların geleceğini söylemişti. Kaldı ki yalnızca enerjiye zam gelmesi de yeterlidir. Çünkü enerjiye zam geldikten sonra her şeye zam gelecektir. Bu durumda bir nisan yağmuru ile karşılaşacağız ama bu yağmur bir bahar yağmuru değil, zam yağmuru şeklinde olacak."

Başbakan Erdoğan'ın dinleme skandalıyla ilgili sözlerini "Paralel devlet yapmıştır" şeklinde değerlendiren Tanrıkulu, "Biliyorsunuz artık bir manidarlık kavramı var. Artık her şeyin zamanlaması manidar bulunuyor. Bu tartışmalar da çok manidar. Aslında Başbakan Erdoğan’a, “Günaydın Üsküdar’da sabah oldu” demek isterim. Biz bu olayların en mağdurlarından biriyiz. Bize daha önce bir operasyon yapıldı. MHP’nin o seçimlerde başarısız olması için böyle bir operasyon yapıldı. Başbakan Erdoğan’ı kimin dinlediğini güvenlik birimleri ortaya çıkarır. Burası bir aşiret devleti değil." dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu İzmir'deki liman operasyonu ve tape skandalı hakkında da, "Alsancak’ta liman yolsuzluğu yapıldı. Başta Vali Toprak olmak üzere, savcıların, mali şube müdürünün, İl Emniyet Müdürü Bilkay’ın tapeleri sosyal medyaya düştü. Düşünebiliyor musunuz ilin valisi, emniyet müdürünü çağırıp polisleri göndermemesini söylüyor.Biz gereği neyse onun yapılmasını istiyoruz.  Gereği de başta Adalet Bakanı olmak üzere işin içinde bulunan kişilerin görevden alınmasıdır." dedi.

Yerel seçimlerde de Murat Taşer'in Kocaoğlu-Yıldırım çekişmesinden sıyrılacağını söyleyen Tanrıkulu, hem tramvay projesinin zamanlamasını hem de AK Parti ve CHP arasındaki çekişmeyi şu sözlerle eleştirdi;

"Galiba 2 partinin adayları böyle giderse birbirlerini boğazlayacaklar. Değişik ortamlarda bir araya geldikleri zaman her iki taraf da tribün şovuna çevirmeye çalışıyor. Bir taraf devlet imkanlarını kullanırken, diğer tarafsa belediye imkanlarını kullanıyor. Bakın 10 yılda hiçbir şey yapmamışsınız ama sonra yeni projelerle çıkıp oy istiyorsunuz. Örneğin tramvay projesinde olduğu gibi. Tamamen yanlış bir güzergahtan gidiyorsunuz. Her iki taraf da uzlaşmazlık içinde. Şurada seçime 2 ay kalmış, ihaleye çıkıyorsunuz. 10 yıl beklemişsiniz 2 ay daha bekleseniz dünya mı yıkılır? Bunlar hep karşılıklı vuruşlarla kayıkçı dövüşüne dönüyor. İzmir’de tahterevalli siyasetinin son bulması lazım. İzmir’de bu 2 çatışan partinin arasından MHP’nin çıkacağını söylüyorum. Çatışan 2 taraf arasından Murat Taşer sıyrılacaktır." 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER