Tahir Türetken Hayatını Kaybetti

Karşıyaka'nın sembol isimlerinden olan ve "Şampiyonlukta etken, Tahir Türetken" tezahüratıyla anılan Tahir Türetken hayatını kaybetti.

Tahir Türetken Hayatını Kaybetti

Burak Cilasun / Ben TV

İzmir'de spor camiası kısa zaman içinde bir önemli değerini daha yitirdi. 10 gün önce İzmirspor'un sembol ismi Gazoz Nuri ismiyle bilinen Nuri Hepyetmez'in vefatı sonrası bir acı haber de Karşıyaka'dan geldi.

Karşıyaka Spor Kulübü içinde 1950 yılından beri sporculuk, başkanlık, divan kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli kademelerde görev alan Tahir Türetken hayatını kaybetti. Türetken kulüpteki branş sayısını 16'ya kadar yükseltmesi ve kesintisiz denebilecek hizmetiyle camianın sembol ismiydi.

29 Eylül 1923 doğumlu Türetken'in vefatı yeşil kırmızılı camiayı ve ilçeyi yasa boğdu. Türetken için ilk taziye mesajını Karşıyaka Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral paylaştı. Büyükoral, "Kulübümüzde başkanlık,Divan kurulu başkanlıkları yapan kulübümüz tarihinde önemli yeri olan değerli kulüp büyüğümüz, büyük Karşıyakalı Tahir Türetken'i kaybetmiş olmanın üzüntüsüyle tüm Karşıyaka camiasına başsağlığı, kederli ailesine sabırlar dilerim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER