banner9

Taçsız Kral'ın Heykeli Açılıyor

TÜRK futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran ‘Taçsız Kral’ lakaplı İzmirli efsane futbolcu Metin Oktay’ın anısını yaşatmak için hazırlanan heykel 7 Kasım Pazartesi (yarın) düzenlenecek görkemli bir törenle futbola başladığı yer olan Konak’a dikilecek.

Taçsız Kral'ın Heykeli Açılıyor
Futbola Konak’ın amatör kulüplerinden Damlacıkspor’da başlayan, ardından İzmirspor ve Galatasaray’da efsaneleşen, yaşadığı gol krallıklarıyla tarihe geçen Metin Oktay anısına Konak Belediyesi tarafından Piri Reis Mahallesi’nde yer alan Bahçelievler Parkı’na dikilecek heykelin açılış törene spor camiasından önemli isimler katılacak. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Metin Oktay’ın adını gelecek kuşaklara taşımak için Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şubesi ile ortak bir çalışmaya imza attıklarını dile getirerek, “Tüm hemşehrilerimizi yeşil sahaların dışında da özgür ve demokratik Türkiye’nin yılmaz savunucusu, sevgili hemşehrimiz Metin Oktay anısına hazırladığımız parkın ve heykelin açılışını onurlandırmaya çağırıyorum" dedi.
 
GALATASARAY BAŞKANI ÖZBEK DE KATILACAK
 
7 Kasım Pazartesi günü saat 12.30’da Piri Reis Mahallesi’ndeki Bahçelievler Parkı’nda gerçekleşecek açılış törenine Metin Oktay’ın uzun süre formasını giydiği Galatasaray Kulübü’nden de önemli isimler katılacak. Başta Kulüp Başkanı Dursun Özbek olmak üzere kulüp yöneticileri, Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şube Yönetimi, İzmir’deki spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri, spor adamları ve spora gönül vermiş çok sayıda isim açılışa davet edildi. Efsane futbolcunun adını taşıyacak olan Konak Belediyesi Bahçelievler Metin Oktay Parkı, her yaştan İzmirli’ye hizmet verecek.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2016, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER