banner51

Süt Bankası Rafa Kalktı

Bir dizi ziyaret için İzmir’de bulunan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun, Anne Sütü Bankası projesinde kentin pilot il olacağını duyurması ve açılışını gerçekleştirmesi bekleniyordu. Ancak Müezzinoğlu projenin hukuki ve bilimsel nedenlerle ertelendiğini açıkladı.

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere İzmir’e geldi. Müezzinoğlu’nun İzmir ziyaretinin en beklenen bölümlerinden biri de, bebek ölümlerinin önüne geçmek için planlanan ve İzmir’de pilot il olarak açılışının yapılacağı duyurulan Sütü Bankaprojesiydi.

BAKAN'DAN BEKLENMEDİK AÇIKLAMA

Behçet Uz Hastanesi’nin 4.katında hizmete girmesi beklenen Anne Sütü Bankacılığı Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu projenin hukuki nedenler ve DNA riski sebebiyle rafa kaldırıldığını duyurdu.

Öncelikli amaçlarının insanı yaşatmak olduğunu belirten ve bunun için çalıştıklarını kaydeden Müezzinoğlu, dünya standartlarına göre kat etmemiz gereken çok mesafe olduğunu ifade etti.

Özellikle prematüre bebekler için önem taşıyan projenin 2-3 gün içinde hayata geçmesini çok istediğini belirten Bakan Müezzinoğlu, önce tamamlanması gereken süreçlerin olduğunu söyledi.

BAKAN’IN GELİŞİ VATANDAŞA EZİYET!

Öte yandan, Bakan’ın hastane ziyaretinde yaşananlar, pes dedirtti. 4’üncü katta yapılacak toplantı için, Bakan Müezzinoğlu merdiven çıkmasın diye, asansörler vatandaşların kullanımına kapatıldı. 4’üncü kattan itibaren merdiven inip çıkan hastalar ve yaşlılar duruma isyan etti. Özellikle bebek arabası olan çocuklu aileler sitem ederek, yapılanın rezalet olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2013, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER