banner10

Suriyelilere Girişimcilik Öğretilecek

Suriyelilerin girişimcilik potansiyelleri ile ekonomiye ve istihdama katkılarını sağlamak için hayata geçirilen İMECE Programı’nın hızlandırılmış dönem eğitimleri başladı. Proje, Suriyelilere, bundan sonraki süreçte yardımlarla yaşamayı değil, ekonomiye fayda sağlayacak iş fikirleri oluşturmayı öğretiyor. Bu kapsamda, 5-6 Ekim tarihleri arasında İzmir’de girişimcilik eğitimi verilecek.

Suriyelilere Girişimcilik Öğretilecek

Habitat Derneği’nin Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ile birlikte Suriyeli mültecilerle ortak bir gelecek için hayata geçirdiği en kapsamlı proje olan İMECE Programı’nın hızlandırılmış dönemi başladı. Program kapsamındaki 14 ilde yüksek potansiyelli mülteci girişimcilerin iş kurma süreçlerini destekleyecek Girişimcilik Yerel Eğitimleri Türkçe, İngilizce ve Arapça bilen eğitmenler tarafından “Arapça” olarak verilecek.

Balık yemeyi değil balık tutmayı öğreten projede, 5-6 Ekim tarihleri arasında İzmir’de eğitimler verilecek.

İş Fikri Oluşturmayı Öğrenecekler

Hızlandırılmış dönemin yerel eğitim müfredatından bahseden Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “Eğitimler, katılımcıların girişimcilikle ilgili temel konseptleri anlamalarına yardımcı olacak içerikleri ve atölye çalışmalarını içeriyor. Bahsedilen konseptler iş kurmak için gerekli ana noktaları kapsıyor. Aslında amacımız, katılımcıların bir “İş Fikri Sunumu” oluşturmalarını sağlamak ve yüksek potansiyelli iş fikirlerinin yılsonunda hayata geçirilmesini sağlamak” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER