banner9

Suriyeli Kardeşler Dolandırıldı

İzmir’in Basmane Semti’nde ülkelerine özgü yiyecekler satan Suriyeli iki kardeş, kendilerini polis alarak tanıtan ve arama yapacağını söyleyen iki kişinin kurbanı oldu. Sahte polisler, 70 bin doları alıp ortadan kayboldu. Polis iki zanlıyı yakaladı ama para bulunamadı.

Suriyeli Kardeşler Dolandırıldı
Suriye’den 7 ay önce Basmane’ye gelip yerleşen Cihat ve Emel Muktat kardeşler bu semtte açtıkları küçük dükkanda lkelerine özgü gıda ürünleri satmaya başladı. Hem ülkelerinden getirdikleri birikimleri hem de kazançlarını dükkanın çekmecesinde bir çanta içinde muhafaza eden iki kardeş önceki gün gelen iki kişi tarafından soyuldu. İşyerine gelen iki Türk kendilerini polis olduklarak tanıttı ve arama yapacaklarını söyleyip farkettirmeden 70 bin doları alarak kaçtı. Soyulduklarını anlayan Suriyeli kardeşler polise şikayetçi oldu.
 
Kardeşlerden 6 çocuk annesi Emel Muktat, "Kardeşimle dükkandayken iki kişi geldi. Kendilerini polis olarak tanıtıp dükkanda arama yapacaklarını söyledi. Bellerindeki silahı da gösterdiler. Çekmecede çanta içinde koyduğumuz 70 bin dolarlık birikimimizi almışlar. Biz bunu farketmedik. Çünkü polis olduklarına inandığımız için onlara güvendik. Kısa bir sürenin ardından dükkandan ayrıldılar. Daha sonra parayı çekmecede göremeyince soyulduğumuzu anlayıp polise haber verdik. Elimizdeki tüm birikimiz uçup gitti. Eşim bizi daha sonra yanına almak için Almanya’ya geçmişti. Bir an önce paramızın iade edilmesini bekliyoruz" dedi.
 
YAKALANDILAR AMA PARA YOK
 
Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri başka Suriyelilerin de gasp edilmesi olayına karışan B.O. ile R.G.’yi yakaladı. İki zanlının ev ve işlerlerinde ve işyerlerinde 1 kelepçe, 1 kurusıkı tabanca, 2 mermi, 2 komiser apoleti ve 1 polis gömleği ele geçirildi. İki zanlı sevk edildikleri adliyede tutuklandı ama paralar bulunamadı.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER