Suriyeli Gelin ve Damat Muradına Erdi

İzmir’de, polisin düzenlediği insan kaçakçılığı operasyonunda düğünde tutuklanarak damatlıkla cezaevine gönderilen ve geçtiğimiz günlerde adli kontrol şartıyla tahliye olan Suriyeli Husain Raşşihd ile adliye önünde gelinliğiyle eşini bekleyen Mina Hannan muradına erdi.

Suriyeli Gelin ve Damat Muradına Erdi
Yasa dışı yollarla yurtdışına insan kaçıran şebekeyi takibe alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl haziran ayında İzmir merkezli operasyon düzenledi. Operasyonda gidilen adreslerden biri de Çiğli’de Suriyeli çift Husain Raşşihd İle Mina Hannan’nin düğün evi oldu. İnsan kaçakçılığı suçlamasıyla Suriye uyruklu Husain Raşşihd ile 3 akrabasının da arasında olduğu 19 kişi gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden üzerinde damatlığı bulunan Husain Raşşihd ile beraberindekiler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi. Evleneceği müstakbel eşi Mina Hannan, çantaya koyduğu gelinliği ile adliyede beklemesi hafızalara kazınmıştı.
 
YARIM KALAN DÜĞÜN TAMAMLANDI
 
İnsan kaçakçılığı operasyonunda tutuklanan Husain Raşşihd adli kontrol şartıyla tahliye olmasının ardından damatlığını tekrar giyerek eşi Mina Hannan ile dünya evine girdi. Gelinliğiyle adliye önünde bekleyen ve 17 ay sonra eşine kavuşan Mina Hannan, "Nihayet muradımıza erebildik. Türk adaletine güveniyordum. Eşimin suçsuz olduğunu ben biliyordum. Benim eşim zaten bu işlere karışacak biri değil. Düğünümüz yarım kalmıştı, bugün tamamlıyoruz. Türk hakimlerine çok teşekkür ediyorum" dedi. Düğününde tutuklanarak damatlıkla cezaevine giren ve 17 ay sonra özgürlüğü kavuşan Husain Raşşihd ise "Savaş nedeniyle Türkiye’ye geldim. Düğünümü burada yapıyorum. Beni düğünde tutukladılar. Ben her zaman Türk adaletine güveniyorum ve 17 ay cezaevinde kaldım. Çıkacağıma inanıyordum. Çok şükür bugün düğünümü yapıyorum" dedi. Mutlulukları gözlerinden okunan mutlu çift düğün boyunca doyasıya eğlendi.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER