Suphi Koyuncuoğlu Mezunlarının Orman Aşkı

İzmir’de, Suphi Koyuncuoğlu Lisesi mezunu ve Ege Orman Vakfı Gönüllüsü Ayşe Topçu önderliğinde 4 yıl önce Ege Orman Vakfı işbirliği ile başlatılan Suphi Koyuncuoğlu Lisesi Mezunları ağaçlandırma projesi devam ediyor.

Suphi Koyuncuoğlu Mezunlarının Orman Aşkı
 
Bugüne kadar 11 bin 100 fidan can buldu. 4 yıldır devam eden projede ilk 5 bin 500 fidan Bornova-Laka mevkiinde yeşerdi. İkinci etapta yapılan 5 bin 600 fidan bağışı Çeşme-Ildırı-Kadıovacık mevkiine dikildi. Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında Suphi Koyuncuoğlu Lisesi Mezunları’nın katılımı ile fidan dikim töreni düzenlendi. Suphi Koyuncuoğlu Lisesi Mezunları Ormanı içinde Bağcı Ailesi tarafından yapılan 2 bin fidan bağışı ile merhum Ahmet ve Merhum Hasan Bağcı adına; Sezai Öncü tarafından yapılan bin fidan bağışı ile de Zeynep- Süleyman Öncü adına korular oluşturuldu.
 
Ege Orman Vakfı Eğitim, Gönüllü ve Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ağaçlandırma sahasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bilgili katkılarından dolayı teşekkür ederek mezunlar adına Ayşe Topçu’ya, ormanın içinde yer alan Ahmet ve Hasan Bağcı koruları anısına Şennur Bağcı ve Neşe Bağcı’ya, Zeynep ve Süleyman Bağcı Korusu anısına Sezai Öncü’ye plaket takdim etti.
 
Ayşe Topçu, "Suphi Koyuncuoğlu Lisesi Mezunları olarak doğaya olan borcumuzu ödemek istedik ve ormanımızı oluşturduk, çok mutluyuz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER