Şüpheli Minibüs Panik Yarattı

İzmir'de, yaklaşık 10 gündür park halindeki bir minibüsten şüphelenen vatandaşlar terör endişesiyle panik yaşadı. Çilingir yardımıyla kapısı açılan aracın içinden boş kartonlar ve içinde elbise bulunan çanta çıkınca vatandaş, rahat bir nefes aldı.

Hatay Polis Merkezi'ne 20 metre mesafede, 177 Sokak 56 numaranın önünde, 10 gündür park halinde duran 06 DA 5013 plakalı minibüs, panik yarattı. Park halindeki aracın sahibinin geçen günler boyunca çıkmaması üzerine terör şüphesi duyan mahalle sakinleri durumu, saat 23.00 sıralarında, polise bildirdi. İhbar üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Oto- Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler olay yerinde incelemelerde bulundu. Herhangi bir olumsuzluğun görülmemesi üzerine aracın kapısının açılması için çilingir çağrıldı.

MAHALLELİ RAHATLADI

Çilingir yardımıyla kapısı açılan aracın içinden karton ve kıyafet bulunan bir çanta çıktı. Herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını öğrenen mahalle sakinleri bunun üzerine rahat bir nefes aldı. Yapılan araştırmada aracın Ankara'da faliyet gösteren bir gıda firmasına ait 3 araçtan biri olduğu ortaya çıktı. Firmanın ortaklarından H.Y.'nin hacizli olan araçla yaklaşık 6 ay önce kaçtığı, yine firmanın ortaklarından olan eşi G.Y.'nin de Bağlum Polis Merkezi'ne giderek araç için kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Ayrıca, minibüsün üzerindeki plakanın da başka bir araca ait olduğu tespit edildi. Minibüs polis otoparkına çekildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2012, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER