'Sporun Birleştirici Gücüne İnanıyoruz'

Çiğli Belediyesi tarafından bu yıl 5. si düzenlenen Geleneksel Nostalji Masterler Dostluk Futbol Turnuvası 11 Ekim Cumartesi günü 30 takımla sahalara merhaba diyecek.

'Sporun Birleştirici Gücüne İnanıyoruz'
Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen Nostalji Masterler Dostluk Futbol Turnuvası 35 yaş ve üstü sporcuların katılımıyla 11 Ekim’de başlıyor. Düzenlendiği günden itibaren büyük ses getiren Geleneksel Nostalji Masterler Dostluk Futbol Turnuvası’nın ilk karşılaşması Çiğli Belediyespor tesislerinde yapılacak. 35 yaş ve üstü futbolcuların oynadığı, 30 takımın 750 sporcu ile katıldığı, 10 hakem ve 40 görevli ile yürütülecek olan turnuvanın ilk düdüğü 11 Ekim saat 18.00’da çalacak. Turnuva birliktelik ve dostluk temasını pekiştirecek bir dizi çalışmayı da beraberinde getirecek. Turnuva Dursun masterler ile İtfaiye masterler arasında saat 18.00’da başlayacak maç ile başlayacak.
 
14 Haftalık Maraton
 
Deneyimli sporcuların yeşil sahalarda yeniden top koşturacağı turnuva 18 hafta sürecek. Her hafta cumartesi, pazar ve pazartesi günleri toplamda 14 maç oynanacak olan turnuvaya herkes aileleriyle katılabilme şansı yakalayabilecek. Dostluk ve kardeşlik ortamında vatandaşlar hem maçların heyecanına tanık olacak hem de rahat koltuklarında ikram edilecek sıcak çayın keyfini çıkarabilecekler. 
 
Sporun Birleştirici Gücüne İnanıyoruz
 
Sporun her zaman insanları birleştiren, kaynaştıran, insana mutluluk ve huzur veren önemli bir görevi olduğuna inandığını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Komite başkanımız Hasan Öztürk’ün de çabalarıyla turnuvamıza başlıyoruz.  Nostalji futbol turnuvaları Çiğli’de çok önemli bir misyon üstlenmiştir. İnsanlar güzel bir amaç için bir araya gelerek, ortak duygularla bugünlerine ve yarınlarına sahip çıkıyorlar. Eğlenceli ve hoş vakit geçiriyorlar. Herkesin eş, dost, akraba ve aileleriyle birlikte gelip maçları izleyebileceği bir imkan sunuyoruz. Tabii bunun yanında maçları izlerken heyecanlanıyoruz, birlikte bir şeyleri yapmanın tadına varıyoruz. O coşku ve sevince kapılıyoruz. Her zaman dediğim gibi spor birleştiricidir, yapıcıdır, onarıcıdır. Güzel Çiğlimize futbol anlamında değer katmış birçok sporcumuzu yeniden sahalarda görme şansı yakalayacağız. Onlara bu hak ettikleri değeri verelim ve onları izlemeye gidelim” dedi.  
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER