Soyut Resmin Ustası İzmir'de

İzmir’deki Ekol Sanat Galerisi, çağdaş Türk resim sanatının önemli ressamlarından Ahmet Oran’ı ağırlıyor.

Soyut Resmin Ustası İzmir'de
Ahmet Oran’ın ’Dokunmak’ adını verdiği 27 eserden oluşan sergisi sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında konuşan Ekol Sanat Galerisi ve Ekol Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Baz "Çağdaş Türk soyut resminin en önemli isimlerinden birisi Ahmet Oran’ı sanat galerimizde ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Sadece klasik resimleri üreten sanatçılarımızı değil soyut resim yapan sanatçılarımızı da İzmir’de misafir ederek sanatseverlerle buluşturuyoruz. Soyut resim sergileri İzmir’de her zaman olan sergiler değil. Ahmet Oran İstanbul’da modern sanat müzesinde, dünyada birçok müzede eserleri olan, başta Eczacıbaşı olmak üzere birçok önemli koleksiyonerlerin portföyünde eserleri bulunan önemli bir sanatçıdır"^dedi.
 
İZMİR’DE İLK KİŞİSEL SERGİ
 
İzmir’de ilk kişisel sergisini açmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Oran da "İzmir’de ilk kişisel sergim olduğu için son 5 -6 yıl içerisinde üretilen eserlerim sergide yer almaktadır. Birçoğu ilk defa sanatseverle buluşuyor. İzmirli sanatseverlerle bir arada olmaktan dolayı mutluyum" diye konuştu.
 
Resimlerinde bir şeyin ilistire edilmiş halinin olmadığını belirten Oran, "İzleyicinin başka türlü düşünmesini ve bakmasını sağlayan bir yolu tercih ediyorum. Açığa çıkan renkler farklı yoğunluklarda, karışımlarda ve yapılarda görünür hale geliyor.  Resimlerim daha çok yağlı boya ile yapılan resimler. Benim için resmin kendisi bir tema. Büyük ebatlarda ve çok katmanlarla çalışıyorum. Boyanın ve malzemenin başlı başına resim olması beni çok heyecanlandırıyor. Bu beni hep cezbetti" dedi.
 
Ahmet Oran’ın  27 eserden oluşan ’Dokunmak’ adını verdiği sergisi 31 Mart 2018 tarihine kadar Ekol Sanat Galerisi’nde gezilecbilecek.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER