Soyer, Çocukları Yürüyüşte Yalnız Bırakmadı

İzmir’in CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dünya Çocuk Hakları Günü için çocuklar tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Soyer, Çocukları Yürüyüşte Yalnız Bırakmadı
 
İlçe yönetiminde söz sahibi olan Seferihisar Çocuk Belediyesi, etkinliklerine bir yenisini ekledi. Seferihisar Belediyesi bünyesindeki eğitmenleriyle birlikte Dünya Çocuk Hakları Günü için bir araya gelen yüzlerce minik, "Savaşsız bir dünya istiyoruz", "her yer park olsa", "Çocuk aklı deme çocuk haklı" sloganları eşliğinde yürüdü. CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de yürüyüşe katıldı.
 
Başkan Soyer, "Seferihisar da çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, onların sahip olduğu birikimi zenginleştirmek ve bilinçlendirmek için bir çok branşta çocuklara eğitim veriyoruz. Bugünde tüm branşlarda ki hem eğitmenlerimiz, çocuklarımız hem de çocuk meclisinin diğer üyeleri bir araya gelip bugünü kutluyorlar. Onlar bizim en büyük umudumuz. Bu nedenle yapacağımız en değerli şeyin çocuklarımızın geleceklerine yönelik yatırım yapmak olduğunu düşünüyorum" dedi.
 
Seferihisar Çocuk Belediye Başkanı Defne Kepcan, "Bugün arkadaşlarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi görebiliyoruz. Hepimiz haklarımızı bildiğimizi göstererek yürüdük. Şimdi çok güzel bir şekilde eğleniyoruz. Bize destek veren Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER