Şov Başlıyor...

Otomotiv sektörü İzmir’de vitrine çıkıyor. İzmir’in en hızlı fuarı İZMİR AUTOSHOW- 8’inci Otomobil, Hafif ve Ağır Ticari Araçlar Fuarı, 22 – 27 Ekim 2013 tarihleri arasında organize edilecek.

Şov Başlıyor...
Fuara ilişkin hazırlıkların değerlendirildiği  danışma kurulu toplantısı İZFAŞ’ta gerçekleştirildi. Toplantıya, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, EGOD Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akkalay ile Ertuğ Akkalay ve İZFAŞ yöneticileri katıldı.
 
Otomobil fuarlarının günümüzün popüler fuarlarından olduğunu söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, otomobilin artık ihtiyacın da  ötesinde herkesin ilgi odağında olan bir sektör olduğunu dile getirdi. Fuara ilişkin hazırlıkların devam ettiğini belirten Örs, “İki yılda bir düzenlediğimiz Autoshow bizim önemsediğimiz bir fuar. Fuarda katılıma kadar ziyaretçiyi de çok önemsiyoruz, tanıtım çalışmalarız tüm hızıyla devam ediyor” dedi. Örs, İzmir ve çevre illerdeki otomobil meraklılarının yanı sıra özellikle İzmir’deki meslek okulları öğrencilerinin de fuarı ziyaret etmeleri için çalışmalar yürütüldüğünü sözlerine ekledi.
 
Örs, “İzmir Autoshow’un  katılımcılarımıza kazanç,  ziyaretçilerimize heyecan getireceğini umut ediyorum” dedi.
 
Bugün Türkiye’de satılan her 10 otomobilden bir yada iki tanesinin İzmir’de satıldığını vurgulayan EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, İzmir Autoshow Fuarı’nın önemine dikkat çekti. İduğ “Bu yılki fuar, lansman katılımcılarıyla olduğu kadar, etkinlikleriyle de göz dolduracak. İzmir Autoshow 2013, İzmir ve çevresinden gelen otomobil meraklılarına dolu dolu bir fuar yaşatacak” dedi.
 
İZFAŞ tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) ve EGOD’un destekleriyle İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan Autoshow’da,  son model otomobiller ve markalar, özel tasarımlı standlarında, ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
6 gün süreyle açık kalacak İzmir Autoshow - 8’inci Otomobil, Hafif ve Ağır Ticari Araçlar Fuarı, bu yıl da katılımcılarıyla olduğu kadar etkinlikleriyle de göz dolduracak.
 
FUAR ETKİNLİKLERİ
 
2’inci El Araç Ekspertizi Alanı
 
Autoshow’da 2’nci el araçlarının piyasa değerini öğrenmek isteyen ziyaretçiler unutulmadı. Fuar etkinlikleri kapsamında organize edilecek 2’nci El Araç Ekspertizi Alanı dikkat çekecek.  Fuarı ziyaret edenler 2’nci el araçlarının tahmini piyasa değerini ücretsiz olarak öğrenme olanağına kavuşacak. 4 no hol’de yer alacak etkinlik, fuar süresince, ziyaret saatleri içinde EGOD tarafından gerçekleştirilecek. 
 
Klasik & Spor Otomobil Sergisi
 
İzmir Klasik Otomobilciler Derneği (ISKOD) ve EGOD işbirliğinde gerçekleştirilecek Klasik & Spor Otomobil Sergisi’nde geçmişin en revaçta olan klasik ve spor otomobilleri sergilenecek. 4 no’lu holde yer alacak sergide 1945 modelden başlayan yaklaşık 40 klasik ve spor otomobil ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
 
Trafik Hayattır
 
Fuarda bu yıl Doğuş Grubunun “Trafik Hayattır” projesi yer alacak. Yaya, yolcu ve sürücü olarak tüm bireylerin hak, sorumluluk ve görevleri konusunda bilinçlenmesinin hedeflendiği etkinliğin ilgi görmesi bekleniyor.
 
Kızılay’a Kan Bağışı
 
Ayrıca kan bağışı yapmak isteyenler için de Kızılay Kan Merkezi fuarda olacak.
 
Giriş ücreti bu yıl da değişmeyen ve 5 TL olarak belirlenen İzmir Autoshow – Otomobil, Hafif ve Ağır Ticari Araçlar Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2, 3 ve 4 no’lu hollerde düzenleniyor.
 
Fuar, hafta içi 11:00 – 20:00 hafta sonu ise 11:00 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
 
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER