Sosyalben İki Yakayı Bir Araya Getirdi

Karşıyaka ve Göztepe Kulüp başkanlarının İzmir ve Türk sporuna barış getirilmesine yönelik çalışmalarına bir destek de SosyalBen Derneği İzmir Temsilciliği’nden geldi.

Sosyalben İki Yakayı Bir Araya Getirdi
 
5 Aralık dünya Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle Göztepe ve Karşıyaka Spor kulüplerinin Altyapı U11 oyuncularının aynı kadroda yer aldığı bir dostluk maçı ve öncesinde yaratıcı drama etkinliği düzenledi. Maç öncesi gönüllü eğitmenleriyle dostluk maçı öncesi minik sporculara yaratıcı drama etkinliği aracılığıyla “Sosyal Sorumluluğun Önemi, Takım Olmak, Beraberliğin Önemi ve Holiganizm" konulu mini bir eğitim verilmesinin ardından maçlar yapıldı. Gürsel Aksel Spor Tesisleri’nde gerçekleşen karşılaşmalarda kah aynı takım içinde, kah ayrı ayrı takım olarak mücadele verilen etkinlikte tüm gün birlikte eğlenen çocuklar omuz omuza pozlar verdiler. Örnek tavırlar sergileyen sporculara gönüllü dostluk elçileri adı verildi.
 
Trabzonspor ile Hentbol maçı için Bülent Özkul Spor Salonu’na girecekken maçları gören Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’in de ilgilisini çekti. SosyalBen ile ilgili bilgi verilen Sepil, SosyalBen şemsiyelerinden alarak destek oldu. Derneğin “Seyirci değil gönüllüyüz" rozetimini takarak Sibel Karaduman nezdinde tüm SosyalBen ekibini kutladı.
 
Minik sporcular’a SosyalBen Derneği’nin sonraki günlerdeki sürprizi ise Marko Paşa Müzikali oldu. Takım yöneticileri ve SosyalBen Derneği İzmir temsilcileriyle birlikte Marko Paşa Müzikali’ni izleyen U11 oyuncuları finalde ellerinde pankartlarıyla sahneye gelerek spora getirmeye çalıştıkları barış ve centilmenliği tiyatro sahnesinde de sergiledi.
 
Oyunu izleyen Galatasaray eski yöneticisi- TV sunucusu Aziz Üstel, Oyuncu Suna Yıldızoğlu, eski millî futbolcu, futbol menajeri ve futbol yorumcusu Erhan Önal ile gazeteci Şenay Düdek’in de aralarında olduğu çok sayıda sanatsever, oyunun finalinde sahneye gelen minik sporcuları da Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu oyuncularıyla birlikte uzun süre alkışladı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER