Sosyal Yardım Bütçesi 2 Kat Arttı

BUCA Belediyesi’nin 2015 yılında 3 milyon 223 bin TL olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bütçesi, 2016 için 6 milyon 307 bin TL olarak belirlendi.

Sosyal Yardım Bütçesi 2 Kat Arttı
İlçedeki dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerine ulaşan Buca Belediyesi, 2016 yılında sosyal destek ve hizmetlerini arttırarak sürdürecek. 2015 yılında, ilçede yaşayan ihtiyaç 1500 aileye yılda 3 kez 12 kilogramlık mutfak tüpü yardımına başlayan Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, başarılı 1500 öğrenciye 8 ay süreyle eğitim bursu vermeye de devam ediyor. Bakıma muhtaç yaşlıların evlerinin temizliği, asker ailelerine nakdi yardım, ilçede yer alan okul ve ibadethanelerin temizliği, taziye çadırı kurulması, engellilere ulaşım desteği, ev ve giyim eşyası paylaşım depoları ve yine engelliler için ilçenin çeşitli yerlerine kurulan 11 adet akü şarj platformları Buca Belediyesi’nin sosyal çalışmaları arasında yer alıyor.
 
HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET
 
Buca’nın bazı mahallelerinin yıllardır birçok hizmetten faydalanamadığını, ilçenin 23 mahallesine çöp arabasından başka hiçbir belediye hizmeti girmediğini söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, hizmet dağılımındaki bu adaletsizliği 2019 yılına kadar ortadan kaldıracaklarını söyledi. Piriştina, “Bilerek veya bilmeyerek, yıllardır Buca’nın 23 mahallesi kültürden, sanattan ve sosyal işlerden geri kalmış, insana dokunan hiçbir proje üretilmemiş, çöp arabaları dışında hizmet aracı girmemiş. Şimdi biz 2016 yılında o sokaklara, insana dokunmaya onların hayatını değiştirmek için sıfırdan başlayacağız. O bölgelere uygulayacağımız pozitif ayrımcılığı da diğer vatandaşlarımızın anlayışla karşılayacağına inanıyorum. Ama Bucamızın 47 mahallesindeki hizmet adaletini 2019 sonuna kadar tamamlayacağız" diye konuştu.
 
İlçedeki sosyal dayanışma ve destek çalışmalarına 2016 yılında daha da hız kazandırmayı ve arttırmayı planlayan Buca Belediyesi, 2015 yılında 3 milyon 223 bin lira olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bütçesini, gelecek yıl için iki kat arttırarak 6 milyon 307 bin lira olarak belirledi. Yapılan bütçe artırımıyla 2016 yılında hayata geçirilecek sosyal hizmetler ile Buca’da ihtiyaç sahibi ailelere belediye eli uzanacak.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER