'Sosyal Medyanın Gözdesi Oldu'

EGE Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ın, binlerce taraftarı ile Balçova Termal Tesisleri Kardelen salonunda adeta bir mitingi andıran törenle yaptığı Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı açıklaması, sadece İzmir’de değil Türkiye’nin dört bir yanında yankı buldu.

'Sosyal Medyanın Gözdesi Oldu'
Özellikle sosyal medya ve internet medyası, Aslan’ın adaylığını ‘Son Dakika’, ‘Flaş Haber’, ‘CHP İzmir’de Flaş Gelişme’ başlıkları altında okuyucularına duyurdu. Maraş’tan Trabzon’a birçok güncel haber portalı, haberlerinde özellikle Aslan’a duyulan sevgi selini ön plana çıkardı. Aslan ise, “Değişime olan inancını açıkça ortaya koyan tüm İzmirlilere şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
Aday adaylığını Ödemiş’ten Dikili’ye, Menemen’den Gümüldür’e yaklaşık on bin kişinin katılımıyla açıklayan Aslan, sosyal ve internet medyasının da fenomeni haline geldi. Adaylık açıklamasında saatler sonra sosyal medya ve intermet medyası Hüseyin Aslan ismi üzerine şekillendi. Türkiye’nin önde gelen haber portalları hürriyet.com.tr, sabah.com.tr, haberturk.com.tr, milliyet.com.tr, yuzdeyuzhaber.com başta olmak üzere ülke genelindeki binlerce haber ve forum sitesi Aslan’ın açıklamasını ‘Gövde Gösterisi’ şeklinde okuyucularına ulaştırdı. 
 
YEREL PORTALLAR DA HABERİ ‘MİTİNG GİBİ’ BAŞLIĞIYLA VERDİ
 
Aydınhaber.com, Bursa24.com, Marasgundemi.com, trabzonunsesi.com, edirnehaber, habertum.com, yurtgundemi.com gibi ülkenin dört bir yanındaki haber siteleri ile Ege Bölgesi’nin ilgiyle takip edilen haber portalları  egeninsesi.com, egeolay.com, yenigün.com.tr, haberekspres.com, egetelgraf.com da, Aslan’ın onbinlerle yaptığı aday adaylığı açıklamasını ‘Mitingi Gibi’, ‘Türkiye’de Bir İlk, ‘Böyle Adaylık Açıklaması Görülmedi’ başlıkları altında yayınladı.
 
MERKEZ SAĞIN DESTEĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ…
 
Merkez sağın güçlü isimleri Burhan Özfatura ve Işılay Saygın’ın sosyal demokrat duruşu ile bilinen Aslan’a verdikleri tam desteğe de dikkat çekilen haber ve yorumlarda, ‘Hüseyin Aslan’’ın İzmir’de yediden yetmişe tüm kesimleri bütünleştirici bir kimlik haline geldiğine vurgu yapıldı. Öte yandan sosyal paylaşım sitesi twitter’da da ismi en çok geçenler arasında üçüncü olan ve 2 Kasım’daki adaylık açıklamasına yönelik genel bir değerlendirme yapan Aslan, ‘İzmirliler değişim isteğini net olarak göstermiştir” dedi.
 
ASLAN: İZMİRLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM…
 
İzmirlilerin değişime ve yeni bir heyecana duydukları özlemi tüm Türkiye’ye en iyi şekilde yansıttıklarını kaydeden Aslan, “ Öncelikle bana gösterilen ilgi ve sevgiye sonsuz teşekkürler ediyorum. O gün orada halk vardı. Engellilerimizden, yaşlılarımıza, kadınlarımızdan gençlerimize büyük bir kitle vardı. Ödemiş’ten Tire’ye ulaşım bedellerini dahi kendileri karşılayıp değişime olan inancını ortaya koymak için yollara düşmüş insanlarımız vardı. O kalabalık bir parti ya da kuruluş desteği olmaksızın toplandı ve İzmir’de polemikten uzak, proje odaklı anlayışa sahip çıktı.  Benim geçmiş saplantısıyla, olumsuzluklarla, insanlarla asla bir ilgim yoktur, olamaz. Dünüm bugünüm ve geçmişim de geleceğime kefildir. O gün çizilen o muhteşem tablo karşısında aldığım moral, destek ve güçle İzmir’in sahipsiz olmadığını, İzmir’in bugününe ve yarınına sahip çıkacak her zaman olduğu gibi yürekli, cesur ve kararlı evlatlarının var olduğunu birkez daha vurgulamak istiyorum” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER