'Sormadım Ama Memnuniyetini Algıladım'

İzmir'de yüzde 46.8 oyla meclise 14 milletvekili gönderen CHP'nin İzmir İl Başkanı Bedri Serter, dün (çarşamba) Ankara'ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Aralık ayında yapılacak İl Kongresi'nde aday olmaya hazırlanan Serter, "Kılıçdaroğlu adaylığınıza destek veriyor mu" sorusuna "Bunu sormadım ancak genel başkanın teveccühü o yönde memnuniyetini algıladım" dedi.

'Sormadım Ama Memnuniyetini Algıladım'
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, 4 Kasım'da Ankara'ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İzmir sonuçlarını değerlendirdi. CHP İzmir'de oyunu yüzde 45.4'ten 46.8'e taşıdı. Milletvekili sayısını da 12'ten 14'e yükseltti. Serter, Kılıçdaroğlu'nun İzmir sonuçlarından memnuniyet duyduğunu belirterek, "CHP'nin İzmir'de görmediği bir oyla 1. parti olduk, 14 milletvekili çıkarmışız. Kimsenin milletvekili çıkaramadığı noktada biz iki milletvekili artışla seçimi bitirdik. Daha ne olsun? Genel Başkanımız İzmir'deki sonuçtan gayet memnun" dedi. Serter, Kılıçdaroğlu ile kurultay sürecini değermendirdiklerini de vurgulayarak, 20 Kasım'a kadar delege seçimlerinin tamamlanacağını hızla ilçe kongrelerinin yapılıp Aralık ayı başında da il kongresini gerçekleştireceklerini anlattı. Bir yıl önce İl Başkanlığı'na atanan, kongrede aday olmaya hazırlanan Serter, "Kılıçdaroğlu adaylığınıza destek veriyor mu?" sorusuna "Bunu sormadım ancak genel başkanın teveccühü o yönde, memnuniyetini algıladım" dedi. 
 
"AHDE VEFA OLMALI"
 
İl Başkanı Bedri Serter, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın kurultayda genel başkan adaylığına hazırlanmasının doğru olmadığını öne sürerek, "Bana ters geliyor. Ahde vefa olmalı. Kılıçdaroğlu, Balbay'ı milletvekili olarak düşünürken Balbay'ın da onun yanında durması gerekirdi. Ben Balbay'la da konuştum onu uyarmak istedim. Yapacak birşey yok bazı şeyleri tutamıyorsunuz. Ancak Kılıçdaroğlu, bu çıkışları son derece doğal demokratik ve makul buluyor. Kendine çok güvenli. 'Konuşsun, yapsın, fark etmez' diyor. Ben de kendisine İzmir örgütünün yanında olduğunu, kendisiyle devam etmek istediğimizi bildirdim" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER