Son Konuk Ali Şimşek Oldu

Konak Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl hizmete açtığı İzmir'in ilk ve tek Yazar Evi olan Karataş'taki Tarık Dursun K. Yazar Evi konuk ağırlamayı sürdürüyor.

Son Konuk Ali Şimşek Oldu

Yazar Evi'nin bu ayki konuğu yazar, sosyolog ve aynı zamanda sanat eleştirmenliği üzerine de üniversitelerde dersler veren Ali Şimşek oldu. Geçtiğimiz yıldan bu yana 'EK' isimli eleştirel kültür içerikli dergiyi yayına hazırlayan Şimşek, Yazar Evi'nde kaldığı sürede derginin Eylül sayısını yayına hazırlayacak.

Derginin yeni sayısının hazırlıklarını İzmir'de kaldığı süre içinde tamamlayacağını belirten Ali Şimşek, Tarık Dursun K. gibi değerli bir edebiyat ustasının adının verildiği tarihi bir evde kalmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Şimşek, "Türkiye'de böyle yazar evleri çok az. Yurt dışında çok örneği var. Türkiye'de daha çok görsel sanatlar üzerine böyle residanslar var. Bir yazarın böyle bir evde kalması ve çalışmalarını sürdürebilmesi çok güzel. Tarık Dursun K. çok sevdiğim bir yazar. Onun hikayeleriyle büyüdüm. Onun daktilosu, onun adına imzalanan kitapları okumak, Yaşar Kemal'in ona, onun Yaşar Kemal'e imzaladığı kitaplara dokunmak, şapkasının olduğu bir atmosferde çalışmak mutluluk verici. Kendi adıma Konak Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" dedi. Şimşek, Seyrek 'Dialektik' adını vereceği ve sanat üzerine yapacağı analizleri bu kitapta toplayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER