Son İşlerinde Yakalandılar

İzmir’de, kendilerini polis ya da savcı diye tanıtıp, telefonla tuzağa düşürdükleri 12 kişiyi korkutarak 170 bin TL para ve yaklaşık 590 bin TL değerinde ziynet eşyasının dolandırılmasıyla ilgili olarak gözaltına alınan 1’i kadın 3 kişi tutuklandı.

Son İşlerinde Yakalandılar
 
İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kentte son 1.5 ayda telefon dolandırıcıları tarafından 12 kişinin toplam 170 bin TL para ve yaklaşık 590 bin TL değerinde ziynet eşyasının dolandırılmasıyla ilgili çalışma başlattı. Polis, kendilerini savcı ya da polis diye tanıtıp "Sizin hesaplarınız terör örgütü tarafından kullanılıyor, bu hesaplara müdahale etmemiz gerekiyor, operasyonun gizliliği var" diyerek korkuttuktan sonra mağdurlardan para ve ziynet eşyası alan kişinin aynı kadın olduğunu tespit etti.
 
Bu sırada, Pınarbaşı Semtinde H.C.’nin 25 bin TL, 2 altın bilezik, 10 Cumhuriyet altını ve 2 yarım altınının benzer şekilde aynı kadın tarafından dolandırılması üzerine polis hemen harekete geçti. Bölgeye çok sayıda polis sevk edildi ve H.H.S. adlı kadın şüpheli gözaltına alındı. Güven Timleri’nin de desteğiyle yakalanan kadın şüphelinin verdiği bilgiler doğrultusunda suç ortağı M.V.K. da yakalandı. H.H.S.’nin ifadesinde dolandırıcılık olaylarında elde ettikleri altınları bozdurması için damadı İ.H.A.’ya verdiğini belirtmesi üzerine, bu kişi de yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, 1 kuru sıkı tabanca ile 40 fişek, müştekilere ait olduğu tespit edilen 48 bin 100 TL, 5 taşlı altın yüzük, 1 taşlı altın bileklik, 6 altın kolye ve altın ucu, 2 çift altın küpe, 2 saat, 7 altın bilezik,1 altın set ve 2 çeyrek altın ele geçirildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.H.S., M.V.K. ve İ.H.A. tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER