Sokak Köpeğinin Çamurlu Su Çaresizliği

İzmir’in Alsancak semtinde kavurucu yaz sıcaklarında susuz kalan bir sokak köpeğinin, yakındaki inşaattan yola sızan çamurlu sudan içerek susuzluğunu gidermeye çalışması, görenleri üzdü. Hayvanseverler, bu sıcak yaz günlerinde hayvanların susuz kalmaması için biraz daha duyarlı olunmasını istedi.

Sokak Köpeğinin Çamurlu Su Çaresizliği
İzmir’de hayvanseverlerin ve belediyelerin çağrılarına, mücadelelerine rağmen aşırı sıcakların etkili olduğu yaz günlerinde, sokak hayvanlarının su sorunu devam ediyor. Susuzluk, kent genelinde yaşayan binlerce sokak hayvanını tehdit ediyor. Kaldırımlar,  yarı baygın yatan köpeklerle dolarken, Alsancak semtinde Atatürk Caddesi üzerinde, yol kenarında susuzluktan kavrulan bir sokak köpeğinin, çevredeki inşattan kızgın asfalta sızan çamurlu sulardan içmesi, yaşadıkları susuzluğu çarpıcı bir şekilde ortaya koydu.
 
Hayvanseverler, hiç olmazsa bu sıcak günlerde biraz daha duyarlı olunmasını isteyerek, "Herkes ister işyeri, ister evinin önü olsun, mutlaka sokakta yaşayan canlılar için kap içinde su bulundursun" çağrısı yaptı. Özelikle bayram tatili nedeniyle kentin boşalmasının, sokak hayvanları için susuzluk tehlikesini arttırabileceğine de vurgu yapıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER