banner9

Sokak Hayvanlarına Sıcak Yuva

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencilerinin topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında, Bornova Belediyesi Naldöken Kültür Merkezi’nde çeşitli kurslara katılan diğer öğrencilerle birlikte boyanan köpek barınakları ve kuş yuvaları mahallelere dağıtılacak.

 
Bornova Belediyesi’nin köpek ve kuşların soğuk kış günlerinde sığınması için hazırladığı barınakların yapımına, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri de destek verdi. Barınaklara, Naldöken Kültür Merkezi’nde çeşitli kurslara katılan çocuklarla üniversite öğrencileri birlikte boyama yaparak son şeklini verdi. Barınak ve yuvaları boyamak için biraraya gelen öğrenci ve çocukları ziyaret eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Özellikle soğuk kış günlerinde hayvanların sığınacak yer aradıklarını ve çaresiz kaldıklarını görüyoruz. Hem çocuklarımızın hem de üniversite öğrencilerimizin bu konudaki duyarlılıklarının herkese örnek olmasını diliyorum" dedi.
 
Bornova Belediyesi sokak kedilerinin sığınıp korunabileceği ’kedi evleri’ projesini daha önce hayata geçirmişti. Kedi evleri Büyükpark ve Mustafa Alphan Parkı’na yerleştirilmişti. Her birine iki kedinin rahatça sığınabileceği kutular şeklinde planlanan kedi evleri yanyana konularak demir bir profil içinde korunuyor. Hayvanseverlerin yardımları için koruma altına alınan kedi evlerinin iç kısımda kalan bölümlerine mama ve su kapları da konuldu. Kedi evlerinin düzenli bakımları ve temizlikleri de Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER