Soğuk Günlerin Sıcak Çorbası!

Bornova Belediyesi, şiddetli soğuklarda vatandaşların içini ısıtan ücretsiz çorba hizmetini aralıksız sürdürüyor. İki ikram aracıyla günde bin kişiye sıcak çorba dağıtılırken, Başkan Olgun Atila, “Sıcak bir çorbayla hemşehrilerimizin içini ısıtmak bile bizim için büyük mutluluk. Ege Üniversitesi Hastanesi önündeki aracımız iki ay boyunca hasta yakınlarının hizmetinde olacak” dedi.

Soğuk Günlerin Sıcak Çorbası!
İzmir’de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrederken, Bornova Belediyesi’nin vatandaşların içini ısıtan ücretsiz sıcak çorba hizmeti memnuniyet yaratıyor. Bornova Belediyesi, biri Ege Üniversitesi Hastanesi önünde sabit olmak üzere iki ikram aracıyla 08.00 – 10.30 saatleri arasında vatandaşlara hizmet veriyor. Gezici araç, her sabah bir mahalleye gidiyor. Vatandaşlar mercimek, ezogelin ve domates olmak üzere 3 çeşit çorbadan dilediğini içebiliyor. İsteyenler, çorba servisinin yapıldığı ikram araçlarından çay ya da kahve de alabiliyor. Yılda Soğuk havalarda verilen hizmet kapsamında günde ortalama bin vatandaşa sıcak çorba dağıtılıyor.
 
İkram araçlarını daha çok konser ve iftar gibi halkın toplu olarak yer aldığı etkinlikler ile cenazelerde kullandıklarını hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Kışın bu soğuk günlerinde sıcak bir çorbayla hemşehrilerimizin içini ısıtmak bile bizim için büyük mutluluk. Ege Üniversitesi Hastanesi önündeki aracımız iki ay boyunca hasta yakınlarının hizmetinde olacak. Vatandaşlarımıza bir yılda yaklaşık 300 bin bardak sıcak ve soğuk içecek dağıtıyoruz. Katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Vatandaşlar da hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER