'Soğuk Duş Etkisi Yaratmalı'

EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Türkiye’yi yasa boğan Ankara’daki bombalı eylemin herkes üzerinde soğuk duş etkisi yapması gerektiğini belirterek, “Bu da terör karşısında toplumsal refleksimizi kuvvetlendirmelidir" dedi.

'Soğuk Duş Etkisi Yaratmalı'
 
Ankara Tren Garı’nda arka arkaya meydana gelen iki patlamada 97 kişinin hayatını kaybetmiş olmasının Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör eylemi olduğunu, terörün kimden, hangi odaktan ve nereden gelirse gelsin en ağır insanlık suçu olarak görülmesi gerektiğini vurgulayan Aslan, “Bu kanlı terör eyleminin hedefi; barışı, hoşgörüyü, kardeşliği ve demokrasiyi yok etmeye yöneliktir. Terör korku ve teslimiyet iklimi yaratmayı amaçlıyor. Açık bir şekilde ifade etmek istiyorum ki; bu kanlı terör, milletimizin sağ duyusu, feraseti, dayanışması ve tehlike karşısında bir bütün olarak direnç göstermesiyle asla hedefine ulaşamayacaktır. Ülkemizi etnik bir çatışmaya sürükleyerek bölünmesini isteyenler bu emellerine asla ulaşamayacaklardır. Her türlü etnik, dinsel, mezhepsel unsurların dışında tanımlanan milletimizin gücü birlikteliğimizdedir. Millet olmaktan vazgeçerek değil; her türlü siyasal kaygı ve beklentilerden arınıp birbirimize daha çok kenetlenerek bu karanlık günleri ’Yurtta Barış, Dünyada Barış’ ilkesinden ödün vermeden bu karanlık günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır" dedi.
 
Devletin ağır başlı, serin kanlı ve hukuk devletinin kuralları içinde vatandaşı da yanına alarak terör ile mücadelesini sürdürmesi gerektiğini de kaydeden Aslan, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı:
 
"Vatandaşlarımızın da, birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak farklılıklarımızı bir yana bırakıp ayrışmadan bütünleşerek devletin yanında yer alması teröre verilecek en etkili cevaptır. Unutmayalım ki; etnik ve dinsel farklılıklarımız bir eksikliğimiz, zayıflığımız değil tam tersine gücümüz ve zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizin değerini bilelim, güzel vatanımızı her türlü tehdit ve tehlikeden esirgeyecek bir bütünlüğü ve dayanışmayı dost-düşman herkese gösterelim. Bu katliam hepimiz üzerinde soğuk duş etkisi yapmalı ve terör karşısında toplumsal refleksimizi kuvvetlendirmelidir. Ülkeyi yönetenler de devletin görevlerinin vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlayarak huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı hazırlamak olduğunu bir an içinde olsa gözden uzak tutmamalıdır."
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER