'Siyaset Üstü Bir Mesele'

Kira borcu nedeniyle icraya verildikleri gerekçesiyle 5 Kasım'dan bu yana İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi üyelerine bir destek de Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan'dan geldi. Engelli vatandaşlara öğle yemeği ve baklava ikramında bulunan Aslan, " Engellilerimizin bu sorunu siyaset üstü bir mesele. Onlar silgi, sevgi ve şefkat istiyor, sadaka değil" dedi.

'Siyaset Üstü Bir Mesele'
Yaklaşık 20 gündür sabah 9 akşam altı saatleri arasında belediye binası önünde ellerinde döviz ve pankartlarla Aziz Kocaoğlu'nun sorunlarına çözüm bulmasını isteyen engellilere destek veren Aslan, imza kampanyasına da katıldı. "Engelliler, gaziler, şehit aileleri bu ülkenin namusudur. Onlara sahip çıkmak, onlara destek olmak, yakından ilgilenmek bir insani borçtur" diyen Aslan, " Kararlı bir şekilde sürdürülen bu eylemi İzmir kamuoyu önemsemelidir. Sonuçta talepleri toplam yüz metrekarelik bir alandan ibaret. Kamuoyunun, sivil toplum kuruluşlarının ve iş çevresinin duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Bilhassa siyaset yapanlar bir engelli gördüğünde ilgi gösteriyor ancak bu sözde kalıyor. Onların sevgiye, ilgiye, şefkate ihtiyacı var sadakaya değil. İnanıyorum ki Sayın Aziz Kocaoğlu çözüm bulacaktır çünkü bu konuda kendisi de hassas bunu biliyorum" dedi.
 
BU 800 ENGELLİNİN TALEBİDİR…
 
Eylemin kişisel amaç gütmediğini, 35'er metrekarelik üç dükkandan ibaret yerden 800'e yakın engellinin faydalandığını kaydeden Aslan, " Kimin ne zaman nerede engelli olacağını bilemeyiz. O yüzden engellilere destek sözde değil özde olmalıdır. Biz Ege-Koop olarak kendilerine bir arsa tahsisi yapacağız. Bu konudaki çalışmalarımız sürüyor ancak bu uzun vadeli bir iş. Aslına bakarsanız İzmir'de bir Engelli Yaşam Bölgesi ya da Engelli Köyü gibi bir proje zaten olmalıydı. Olmalıdır. Bu da ciddi bir eksikliktir" ifadelerini kullandı.
 
YEREL YÖNETİCİLER, VEKİLLER NEDEN SESSİZ?
 
Engellilere öğle yemeği ve baklava ikram eden, onlarla birebir yakından ilgilenen Aslan, aradan geçen yirmi güne yakın bir süre boyunca bir tek İzmir Milletvekilinin de konuyla ilgilenmemesini eleştirdi, " Nerelere para harcanmıyor ki? İsterdim ki CHP’li ya da AKP’li yerel yöneticiler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İzmir milletvekilleri bu işi öncelikleri sayıp, çaba göstersinler" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER