Siyaset Bucaspor İçin Ayaklandı

Alacaklarına karşılık Bucaspor'a haciz gönderen Seyit Mehmet Özkan'a İzmir Ak Parti Milletvekili Rıfat Sait tepki gösterdi, acil eylem planı oluşturulmasını istedi.

Bucaspor'la yollarını ayırarak ayrılarak Altınordu A.Ş'nin başına geçen ve eski kulübüne haciz uygulatan Seyit Mehmet Özkan'a karşı Bucaspor camiası büyük tepki gösterdi.

İçi boşaltılmış tesisleri gezen ve gördükleri karşısında şok olan AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, camianın acil eylem planı oluşturmasını istedi. Çarşamba günü yapılacak geniş çaplı toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın yanı sıra Buca'nın eski ve yeni belediye başkanlarını, kaymakamı, oda başkanlarıyla camianın ileri gelenlerini bir araya getireceklerini belirten Sait, "Sporcuların yataklarına varıncaya kadar her şey alınmış. İnsan evlatlarına bu zulmü yapar mı? Kabul edilecek bir durum değil. Bucaspor'u sevdiğini babası olduğunu düşünüyordum. Ona yakışmadı. Tesislerde oturacak bir sandalye bile yok. Yaptıkları çok yanlış… Bucaspor'a değil Buca halkına yapılmış bir saldırıdır. Çarşamba günü Bucaspor'u nasıl kurtaracağımızın toplantısını yapacağız" dedi.

Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur ise çocuklara spor yaptıran bir spor adamının haciz yaptırmasının yakışıksız olduğunu söyledi. Onur Kurulu Üyesi Cemil Şeboy, Özkan'ı Allah'a havale ettiklerini ifade ederek "Kişiler büyümez ama Bucaspor 1928'ten bu yana büyüyor. Altınordu'yu 1.5 milyon liraya satın aldı ama Bucaspor'u alamaz. Özkan'ın takımı, hobisi yok ama egosu var" diye konuştu. Bir tepki de Özkan'a Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Bucaspor yöneticisi Hüsnü Kaya'dan geldi. Kaya şöyle konuştu: "Özkan bize Bucaspor'u bana satın dedi. İsteği olmayınca sorunlar çıkardı. Başarılı oldukça yönetimle kavga ediyordu. Amacı rant sağlamakmış. O gün bağış olarak verdiğini bugün borç olarak alıyor. Ona yakışmıyor."
 
Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, tesislerde bir tane dahi masa ve sandalye olmaması üzerine basın açıklamasını yeşil sahada yaptı. Kale çizgisine Bucalı yöneticileri de toplayan Sait, "Bu kale geçilmez. Bucaspor bu kötü günleri atlatacaktır. Özkan'ın yaptığı yanlışlardan biran önce dönmesini istiyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2012, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER