Şişli'ye Boyoz İkram Edeceğiz

Konak Belediyesi ile Şişli Belediyesi örnek bir projeye imza atıyor. Şişli Belediyesi’nin ev sahipliğinde Konak Belediyesi’nin destekleriyle 15-16 Eylül 2012 tarihlerinde Şişli’de İzmir Günleri düzenlenecek. İzmirli sanatçıların, sporcuların ve iş adamlarının da söyleşilere katılacağı etkinliklerde İzmir’e özgü gevrek, boyoz, lokma ve kumru ikram edilecek.

Şişli'ye Boyoz İkram Edeceğiz

EXPO 2020 adaylığı konusunda önemli tanıtım çalışmalarına imza attıklarını dile getiren Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, 15-16 Eylül 2012 tarihlerinde Şişli’de görkemli bir İzmir tanıtımı yapılacağını belirtti. Özellikle EXPO 2020 için önemli bir tanıtım adımı olacağını ifade eden Başkan Tartan, “Şişli-İzmir Günleri İstanbul’un en önemli noktaların biri olan Nişantaşı’nda gerçekleştirilecek. Eski İzmir Fotoğrafları Sergisi, Abdi İpekçi Caddesi’nde yer alacak. Maçka Sanat Parkı’nda İzmirli kuruluşlar stant kurarak tanıtım yapacak. Abdi İpekçi Heykeli önünde İzmirli sanatçılar konserler verecek. İzmirli sanatçılar, sporcular ve iş adamları renkli söyleşiler gerçekleştirecek. Gevrek, boyoz, kumru, lokma ikramlarının yapılacağı etkinliklerde İzmir Zeybekleri gösteriler sunacaklar” dedi.

Organizasyonun ev sahibi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’nin aydınlık yüzü İzmir’e ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Şişli - İzmir Günleri’ni geleneksel hale getireceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 10:45
YORUM EKLE

banner47