banner51

Şişli Kavgası İzmir'e Sıçradı!

Cumhuriyet Halk Partisi içinde Şişli Belediyesi'ne yönelik yaşanan Sarıgül-İnönü tartışmaları, kent sınırlarını aştı. Polemiğe İzmir de dahil oldu.

Şişli Kavgası İzmir'e Sıçradı!

Burak Cilasun / Ben TV

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir Sarıgül arasında başladığı ve ardından Mustafa Sarıgül'ün de müdahil olduğu iddia edilen tartışma büyüyor. Son olarak Emir Sarıgül'ün istifa etmesiyle sonuçlanan  ve CHP Genel Merkezi'ne kadar uzanan gerilime İzmir'den de dikkat çekici bir yorum geldi.

SARIGÜL GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

Türkiye Değişim Hareketi İzmir İl Başkanı Akif Akar, Ben TV'ye yaptığı açıklamasında CHP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu. CHP içinde Sarıgül'ü istemeyen ciddi bir grubun olduğunu iddia eden Akar, yaşanan gerilimin kaynağının da bu gruptan kaynaklandığını söyledi.

Akar sözlerini şöyle sürdürdü;

"CHP'nin içindeki gladyocu bir grup var. Partinin İstanbul'da Sarıgül'ü aday göstermesi sonrası seçimi kaybetmek için çalışma yapan adamlar vardı. Şimdi aynı isimler Sarıgül'ü yıpratmaya çalışıyorlar."

"Sarıgül gerekirse yeniden partileşir!"

Akif Akar, parti içinde yaşanan gelişmere tepki gösterirken, Sarıgül'ün ve TDH'nin gerekli görülmesi halinde CHP ile yollarını ayırabileceğini söyledi.

"Sayın Sarıgül partiden ayrılmak istemiyor. Sarıgül öyle bir fedakarlık yaptı ki parti kurmaktan vazgeçti. HP İktidar olsun diye her türlü çabayı göstermiş, 1,5 milyonluk profesyonel kadrosuyla parti kurmak üzereyken fedakarlık etmiş bir insan nasıl böyle suçlanır? Parti içinde çözüm noktasındaki kişi kendisi değil. Parti disiplinine gönderilmeye çalışılıyor. Sarıgül kendini kolay kolay harcatmaz.TDH gerekirse yeniden partileşir. Seçime de girer"

"Bu işin cılkı çıktı!"

TDH İl Başkanı Akar, yaşanan gerilimde CHP adına yalnızca Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu samimi bulduğunu ifade ederken parti içindeki çeşitli kesimlerin de koltuk sevdasına kapıldığını belirtti.

"Burada samimi duruşu sergileyen yalnızca Sayın Kılıçdaroğlu var. Artık bu işin cılkı çıktı. Parti içindeki bazı çevreler Sarıgül'ü bırakın Şişli'de, doğrudan partide istemiyorlar. Hem suyun başını bırakmamak hem de CHP'nin yıllardır küçük kalmasını benimseyen, iktidar olmasını istemeyeler, kendi iktidarlarını CHP'de muktedir kılmak istiyorlar."

"İzmir'de hep destekledik"

Akif Akar, İzmir'de TDH ekibinin CHP'yi bugüne kadar desteklediğine de dikkat çekti.

"TDH İzmir CHP'yi başından beri hep destekledi. Şimdi biz aynı kıraathaneyi, aynı sokağı ve mekanları kullanıyoruz. Hepsini seviyoruz. Hepimiz birbirimizi beğeniyoruz. Demokratik kültürden geliyoruz. İzmir'de çok büyük karşılıklı zarar olacağını düşünmüyorum. "

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER