Şirinyer Hipodromu Yepyeni Oldu

İzmir Şirinyer Hipodromu 10 yıl sonra bakıma alındı ve dört aylık bir yenileme çalışmasının ardından muhteşem bir günle kapılarını yarışseveklere açtı.

Şirinyer Hipodromu Yepyeni Oldu
Türkiye’de tam anlamıyla düzenli yarışların ilk kez yapıldığı baştan aşağı yenilenen tarihi Hipodromun açılış gününe, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter Necati Demirkol, Muhasip Üye H. Turgut Alakuş, TİGEM Genel Müdürü ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyesi Mehmet Halis Bilden, YKK Üyeleri Süleyman Polat, Mustafa Kayhan, Mustafa Özdemir, TJK Asli Üyeleri, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın, Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk, Cemil Akpınar, Murat Kuluöztürk, Mustafa Ziypak, at sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
İzmir Şirinyer Hipodromu’nun açılış gününe özel, Türk Pop Rock müziğinin köklü gruplarından Gripin, sevenleri için eşsiz bir konser ziyafeti sundu. Dört kişilik grup sahneye at üzerinde gelirken hipodromdaki yarışseverlerden büyük alkış aldı. Ünlü grup ayrıca, Seyisler Yarışıyor Türkü Yarışması’nın birincisi olan Cumali Elmastaş ile düet yaptı. Yaklaşık 1,5 saat boyunca en sevilen şarkılarını seslendiren gruba, Hipodromdaki yarışseverler de eşlik ettiler.
 
TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter Necati Demirkol, Muhasip Üye H. Turgut Alakuş ve TJK Asli Üyeleri ile davetlilerin katılımıyla İzmir Şirinyer Hipodromu’nun Sonbahar / Kış sezonunun açılışı nedeniyle pasta da kesildi. Açılış akşamında konuşma yapan Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci, "Son yapılan bakımdan 10 yıl sonra 4 aylık bir bakıma giren İzmir Şirinyer Hipodromu’nda bugün yarışlara başladık. 1 kasım’da açılması beklenen ancak seçimlerden dolayı açılışı ertelenen Şirinyer Hipodromu’nda Kum, Çim, Antrenman pisti ve ambulans yolu altyapı ve üstyapı olarak tamamen yenilendi. Çocuklara yönelik 500 metrekare oyun alanlar, piknik alanları ek olarak yapıldı. Tribinler de unutulmadı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER