banner9

'Sıralama Farketmez Çalışmaya Hazırım'

İzmir 2. Bölge'de son seçimde CHP'nin 13. sıra adayı Nevzat Kavalar, 1 Kasım seçimlerinde yeniden adaylık başvurusu yaptı, "Partimin başarısı için sıralamanın neresinde olursa olsun çalışmaya hazırım" dedi.

'Sıralama Farketmez Çalışmaya Hazırım'
CHP'de 40 yıla yakın geçmişi olan, yıllarca Bornova İlçe Başkanlığı, il genel meclisi üyeliği yaptıktan sonra 7 Haziran seçimlerinde önseçime girip CHP'nin 2. Bölge 13. sıra milletvetvekili adayı olan Nevzat Kavalar, son sırada olmasına aldırmadan seçilme sınırındaki adaylardan bile çok çalıştı. Kavalar 1 Kasım seçimleri için CHP'den yeniden adaylık başvurusu yaptı ve "Göreve hazırım" mesajı verdi. 
 
Merkez yoklamasıyla yapılacak sıralamaya parti disiplini gereği saygı duyacaklarını belirten Kavalar, "Partinin terbiyesini almış bir insan olarak tabiki gönlümüzden ön seçim geçiyordu. Ama erken genel seçim olması ve sürenin çok kısa olması nedeniyle parti böyle bir karar aldı. Buna da saygı duyuyoruz. Tabiki ön seçimde çıkan sıralamayı gözardı etmemeleri geriyor. Milletvekili çıkaramadığımız, milletvekili sayımızın düştüğü yerlerde değişiklik yapılabilir. 7. milletvekilliğini 2800 oyla kaçırdık. Bunun nedeni mutlaka araştırılmalı. 7 garanti olmalı, sekizi nasıl çıkarırız hesabını yapmalıyız. Bir takım değerlendirmeler doğru yapılabilirse, doğru aday belirlenirse ben inanıyormu ki 7 çok rahat çıkar, sekizi zorlarız" dedi.
 
2. Bölgede göçmen oylarının çokluğunu hatırlatan ve hem 1. hem 2. bölgelede göçmen kökenli adaylarının bulunmadığının altını çizen Kavalar, şu görüşleri paylaştı,
 
"MHP'nin AKP'nin göçmen kökenli adayları vardı. CHP'de oy veren seçmenin dışından oy getirecek adayların önemli olduğunu düşünüyorum. Ben merkezi yakın DYP, ANAP, DSP'den patta AKP'den oy alacağıma inanıyorum. Bornova'da 2014'deki yerel seçimlerde 145 bin oy aldık. 7 Haziran'da ise 118 binde kaldık. Bu oylar nereye gitti? Bu oyların peşine düşmemiz gerekir. Seçmenin elini uzattığında ulaşacağı, örgüte emek veren insanların listelerde olması gerekiyor. 16 ilçenin tamamında örgütlü çok sıkı bağım var. Geçen seçimlerde nasıl çalıştığımı herkes gördü. Seçilebilecek bir sırada yeralırsam dışarıdan 15-20 bin oyu taşıyabilirim."
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER