Sındır'dan Kahraman'a Laiklik Tepkisi

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır Menemen CHP İlçe örgütü ziyaretinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik hakkında yaptığı konuşmaya sert yanıt verdi. Sındır, "Laiklik milletimizin harcıdır. Geleceğe güvenle yürümesinin güvencesidir" dedi.

Sındır'dan Kahraman'a Laiklik Tepkisi
 
TBMM’nin 96. yıldönümünün kutlandığı günlerde bu yüce makamın başındaki kişinin laiklikle ilgili sözlerinin kabul edilemeyeceğini belirten CHP Genel Sekreteri Sındır, “Türkiye’nin bugün geldiği nokta tüm yurttaşlarımızın içini yakıyor" dedi. Meclis başkanının açıklamalarına ’şahsi görüşleridir’ demenin hiçbir anlam ifade etmediğini belirten Sındır, "Meclis Başkanı bu konuşmayı herhalde misafirlik ziyaretinde değil kamuoyu önünde yapmıştır. TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Laiklik hakkındaki sözleri bu yüce makama yakışmamıştır. Türkiye bugün bir yol ayrımına getirilmeye çalışılıyor. Bugün siyasi iktidarın tek tipleştiren, kendisi gibi düşünmeyenleri suçlu ve hain ilan eden, çoğulculuğu reddeden uygulamaları sıradan uygulamalar haline geldi. Bizim toplum olarak, farklı kimliklerin barış ve kardeşlik ilkesine bağlı kalarak yaşamasını amaçlayan, yeni bir geleceğe ihtiyacımız var. Bunu sağlayacak olan da Cumhuriyetimizin kurucu değerleridir, Atatürk devrimleridir. Hepimizin bu bilinç ve duyarlılıkla hareket etmesi, yarınımıza sahip çıkmak için çok çalışması gerekmektedir" dedi.
 
Türkiye’nin içinde bulunduğu belirsiz durumdan kurtulmasının tam demokrasi ve güçlü bir parlamenter sistem ile sağlanacağını ifade eden CHP’li Sındır "Laikliğin olmadığı yerde yurttaşlarımız da basın da özgür değildir. Bu anlamda Laiklik milletimizin harcıdır. Geleceğe güvenle yürümesinin güvencesidir. Milletimiz sizin gizli gündeminize hiçbir zaman geçit vermeyecektir. Ne bağımsızlıktan, ne laik Türkiye Cumhuriyeti’nden ve ne de Atatürk devrimlerinden asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER