Sındır'dan İktidar Sözü

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bornova Çamdibi’nde esnafla ve vatandaşlarla buluştu, iktidarın toplumun sorunlarına kulaklarını tıkadığını, hükümetin tüm yetkilerini bir kişiye devrettiğini öne sürdü. Sındır, "Devlet akıldan, uzlaşıdan, diyalogdan uzak bir şekilde sadece laf ebeliğiyle 'Ey Kılıçdaroğlu, Ey CHP' diyerek yönetilmez, yönetilemiyor da" dedi.

Sındır'dan İktidar Sözü

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Çamdibi esnafıyla bir araya geldiği toplantıda Zeytin Dalı Harekatı'na değinerek, "Türkiye terör nedeniyle büyük acılar yaşamış bir ülke. Milletimizin huzur içerisinde yaşayabilmesi için ülkemizin sınır güvenliği çok önemli. Bugün burada güvenli bir şekilde yaşayabiliyorsak bu vatan için canını ortaya koyan kahraman Mehmetçiklerimiz sayesinde. Ordumuza güveniyoruz, Afrin Operasyonu'nda başarılı olacaklarından, sınırımızı terör ve teröristlere destek veren karanlık güçlerden temizleyeceklerinden hiçbir şüphemiz yok. Biz artık akan kanın durmasını, gözyaşlarının dinmesini istiyoruz. CHP’yi operasyona destek vermiyor gibi göstermek isteyenler; Afrin Operasyonu'na gölge düşürüyor. Milletimizin birliğine zarar veriyor. Bu sözler milletimizi ayrıştırmak, kutuplaştırmak için yapılıyor" dedi.

"KİMSE YARINA UMUTLA BAKMIYOR"

AK Parti’nin Türkiye’yi yönetemediğini, vatandaşlarının huzurunu ve mutluluğunu sağlayamadığını öne süren Sındır, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kimse yarınına umutla bakmıyor. 'Komşularımızla sıfır sorun' diyerek yolla çıktılar, sıfırı iyi ilişkimizin kalmadığı komşu sayısında tutturdular. Tarımı bitirdiler, esnafın sorunlarını görmezden geldiler, emeklinin sıkıntılarına kulaklarını tıkadılar, memuru yok saydılar. İşçinin, emekçinin yanında olmadılar, onlara karşı üç maymunu oynadılar. Sorun çözen, sorunları masaya yatıran bir iktidar olmaktan öte kendi kişisel ikballerini her şeyin üstüne koydular. Demokrasiyi ayaklar altına aldılar. Öfke, kin ve nefret tohumları saçan dillerinden biran olsun vazgeçmediler. OHAL kapsamındaki uygulamalarla demokrasimizde, laik ve sosyal hukuk devletimizde derin yaralar ve bir daha telafisi olmayacak tahribatlar yarattılar. Artık yetti! Ya iktidar olacağız ya da iktidar olacağız. Senden benden ayrımı yapmadan hep birlikte Nazım’ın dediği gibi 'Güzel günler göreceğiz, güneşli günler'. 2019’da önce yerelde sonra genelde iktidar olacağız. AKP’nin Genel Başkanı ne derse bir ferman haline geliyor ve anında gereği yapılıyor. Devlet böyle akıldan, uzlaşıdan, diyalogdan uzak bir şekilde laf ebeliğiyle sadece ‘Ey Kılıçdaroğlu, Ey CHP’ diyerek yönetilmez, yönetilemiyor da. Bugün hükümet görev, yetki ve sorumluluklarını bir kişiye saraya devretmiş durumda. Bu durumu reddediyoruz, buna itiraz ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER