banner51

Sındır'dan Çevrecilere Destek

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Ekolojik yıkıma karşı mücadele haftasında çevre örgütlerince Alsancak İskelesinde düzenlenen foruma katıldı. “İzmir’de Ekolojik Yıkıma Karşı Dayanışma Var" çağrısıyla bir araya gelen doğa ve yaşam savunucularına seslenen Sındır; “Doğa için, çevre için verdiğimiz mücadelede zafer mutlak olmalı" dedi.

Sındır'dan Çevrecilere Destek
 
Çevrecilerin mücadelelerinde her zaman yanlarında olduğunu belirten CHP Genel Sekreteri Sındır, “Çevre mücadelesinin, yaşam savunuculuğunun geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için, doğada var olan tüm canlı ve cansız yaşamın varlığı için çok ulvi ve özel bir mücadele. Bugün buradan bir kez daha geleceğine sahip çıkan insanlar olarak mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi vurguluyoruz. Kentlerimizin, kıyılarımızın, doğal yaşam alanlarımızın yağmalanmasına izin vermeyeceğimizi belirtiyoruz" dedi.
 
Bugün Türkiye’nin genelgelerle yönetildiğini önesüren Sındır “Bu ülkede Anayasa’yı tanımıyorum, saygı duymuyorum diyen; yanı sıra ne kanun ne yönetmelik ne tüzük ne hukuku bir metin üzerinden değil bir bakanın imzaladığı, olur verdiği genelgelerle yönetme anlayışına karşı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Biz hukukun üstünlüğüne inanıyor, yargının bağımsız olması gerektiğini söylüyorsak, yasaları uygulayan ve vicdanıyla özgür düşüncesiyle yargıçların, savcıların, hakimlerin egemen olduğu bir yargı sistemini istiyorsak bu mücadeleye daha çok devam edeceğiz. Biz halkımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin, burada olmayan olamayan yurttaşlarımızın sesiz çoğunluğun çığlığıyız. Yöremize, kentimize, ülkemize ve bir tane olan yeryüzüne sahip çıkacağız" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER