Sındır'dan Başbakan'a Eleştiri

CHP İzmir Milletvekili vekil adayı Kamil Okyay Sındır, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun "AK Parti iktidardan giderse beyaz Toroslar dolaşmaya başlar" diyerek halkı tehdit ettiğini söyledi.

Sındır'dan Başbakan'a Eleştiri
Seçim çalışmalarını sürdüren CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Karşıyaka ve Bornova’da demokratik kitle örgütlerini ve CHP seçim bürolarını ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Karşıyaka Şubesi üyeleriyle bir araya gelen Sındır, daha sonra İzmir Bosna-Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ederek programına devam etti. Çalışmaları arasında CHP seçim bürolarını da gezen Sındır partililerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti, "Halkımızla birlikte iktidara yürüyoruz, AKP iktidarı kaybetmekten çok korkuyor" dedi.
 
AK Parti’nin korku imparatorluğu yaratarak iktidarda kalmaya çalıştığını öne süren Sındır, "Başbakan Ahmet Davutoğlu Van’daki konuşmasında, ’AK Parti iktidardan giderse beyaz Toroslar dolaşmaya başlar’ dedi. Ne demektir bu? Bize oy vermezseniz, bizi iktidar yapmazsanız faili meçhullü karanlık dönem geri gelir diyor tercümesinde. Yani Davutoğlu baskı zulüm yeniden gelir, özgürlüklerinizi yitirirsiniz anlamında konuştu. Davutoğlu halkı tehdit ediyor. Artık her cümleleri bir tehditte dönüştü. AKP kısaca diyor ki; bizi iktidara getirmezseniz biz size yapacağımızı biliriz. Böyle siyaset olmaz. Ne yazık ki ülkemiz kaos, terör, savaş tehditleri ile yönetilmeye çalışılıyor" dedi.
 
"HALKIMIZ YOKSULLUĞUN FITRAT OLMADIĞINI BİLİYOR"
 
AK Parti’nin yoksulluğu artık yönetemeyeceğini dile getiren Sındır sözlerine şöyle devam etti:
 
"Öyle ekonomik vaatlerle çıktık ki toplumda bir uyanış oldu. Halkımız yoksulluk bizim fıtratımız falan değil AKP de bunu bize reva göremez demeye başladı. Halkımız yoksulluğun fıtrat olmadığını biliyor. Biz refahı sosyal demokrat bir anlayışla tabana yayacağız. Zengini daha zengin fakiri daha fakir yapan ekonomi politikaları yerine toplumumuzda orta ve düşük gelir düzeyindeki yurttaşlarımızı belli bir standartta ulaştıracağız ve yaşam kalitelerini artıracağız. AKP’liler bizim ekonomik söylemlerimiz nedeniyle artık yoksulluğu yönetemeyeceklerini anladı. Yarattıkları korku imparatorluğuyla halkı yönetmeye çalışıyorlar ama yönetemeyecekler, halkımızla birlikte buna izin vermeyeceğiz."
 
1 Kasım’dan sonra Türkiye’yi her alanda kalkındırmak, toplumsal sorunlara çözüm bulmak, teröre son vermek, barışı ve kardeşliği tesis etmek için iktidar olacaklarını belirten Sındır, konuşmasının sonunda partilileri ve hemşerileri ile özçekim yaptı.
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER