banner51

Sındır Hemşehrileri İle Buluştu

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bornova’da düzenlenen aşure günlerinde ve kahvehane ziyaretlerinde hemşerileri ile bir araya geldi.

Sındır Hemşehrileri İle Buluştu
Çamdibi Çınar Mahallesi’nde ve Gökdere Köyü’nde düzenlenen geleneksel aşure etkinliklerine katılan Sındır, Işıkkent’te kahvehane toplantılarında da hemşerileriyle buluştu. Sındır, aşure etkinliklerine Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile birlikte katıldı. Aşure etkinliklerinde hemşerilerinin dualarına ortak olan Sındır yaptığı konuşmada, "Seçimleri geride bıraktık, halkın tercihine her zaman olduğu gibi saygı duyuyoruz. TBMM’de, bize oy veren vermeyen tüm hemşerilerimin temsilcisi olacağım. Ülkemize, bölgemize, İzmir’imize, halkımıza ayrım yapmadan var gücümüzle hizmet etmeye çalışacağım. Bu ülkeyi bu vatanı bölmek isteyenler, ayırmak parçalamak isteyenler, parlamenter demokrasiyi ortadan kaldırmak isteyenler, halka zulüm etmek isteyenler bu memleketin sahipsiz olmadığını bilsinler" dedi.
 
Konuşmasında demokrasinin basit bir parmak hesabı olmadığını belirten Sındır, "Çoğulculuğun olmadığı yerde demokrasiden söz edilemez. Geleneklerimizin, ananelerimizin yaşatılması da özgür düşünce ve ifadenin yaşatılması da demokrasi ile mümkün olabilir. Bu düşünce ve inanç hepimizin ortak değeri olmalıdır. Hepimizin farklı siyasi tercihi ve aidiyetleri olabilir. Ancak bizi biz yapan değerlerde sorumluluğumuz ortaktır. Cumhuriyet değerlerimizin korunması ve yaşatılması da hepimizin sorumluluğundadır. Kutuplaştırmalara, ötekileştirmelere, tek tipleştirmelere karşı bir olmak da! Farklılığımızı, çeşitliliğimizi ayrı gayrı demeden zenginlik sayacağız ve yaşatacağız. Bu vatan, bu memleket bizim" dedi.
 
Aşure günlerine, birlik ve beraberlik için önemine değinen İzmir Milletvekili Sındır konuşmasını şöyle sonlandırdı:
 
"Bugün burada sağlanan şey; güzel bir birliktelik, kardeşlik ve dostluk. Aşure aslında birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, adaletin, züllüme karşı dik duruşun bir simgesi. Tarih boyunca zulme karşı duran, özgürlük adına, kardeşlik adına şehit olan herkim varsa hepsini rahmetle, saygıyla anıyoruz. Zalimin zulmüne karşı mücadelemiz sonsuza kadar devam edecek. Diliyorum her zaman zafer mazlumun olacak, insanlığın olacak."
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER