Sınav Öncesi Yaşam Koçu Desteği

8. sınıf öğrencilerinin liseye girebilmek için hazırlandıkları 2. dönem TEOG sınavına sayılı günler kala Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM) öğrencilerine “yaşam koçu” desteği verdi.

Sınav Öncesi Yaşam Koçu Desteği
27-28 Nisan’da gerçekleştirilecek TEOG sınavına hazırlanan öğrencilerin sınav streslerine en aza indirmek isteyen BAYGEM, bu anlamdaki çalışmalarını hızlandırdı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görevli profesyonel Yaşam Koçu Emsal Orhan, BAYGEM öğrencileri için kurs merkezine geldi. Orhan, TEOG’a hazırlanan 305 öğrenciye “Etkili Öğrenme Yöntemleri ve Motivasyon”, “Stresle başa çıkma” konulu bir seminer verdi. Postacılar Kültür Merkezi salonunda düzenlenen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Birbirinden başarılı öğrenciler yaşam koçu Emsal Orhan’ın anlattıklarını can kulağıyla dinledi. Seminerin sonunda öğrenci başarı çemberi etkinliği yaptırılarak öğrencilerin kendilerini ve duygularını tanımaları sağlandı.
 
SINAV STRESİNDEN UZAK TUTUYORUZ
 
“Öğrencilerin geleceğini belirleyen sınava sayılı günler kala onları biraz olsun sınav stresinden uzak tutmak için destekler veriyoruz” diyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Gerek TEOG’da gerekse haziran ayında yapılacak LYS öncesi öğrencilerimizi stresten uzak tutmak ve bu stresle başa çıkmak için profesyonellerden destek alıyoruz. BAYGEM bu anlamda önemli çalışmalar yapıyor. Öğrencilerimizin ilk sınavda gösterdikleri başarı hepimizi mutlu etti. Şimdi önlerinde tek bir engel kaldı. Onu da başarıyla aşacaklarına eminim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER