Şiir Okumak Yasaklanmalı!

Alper Baran Esin'in eşsiz yorumu ve birbirinden güzel şiirler, İzmir'de unutulmayacak bir akşama damgasını vurdu.

Şiir Okumak Yasaklanmalı!

 

İzmir Bornova Nağmezan Cafe'de toplanan şiir sevdalıları, Alper Baran Esin'in şiiir dinletisiyle deyim yerindeyse kendilerinden geçti. Esin'e tatlı bir sürpriz hazırlayan dostları, Ben TV Haber Spikeri Deniz Ölgün ve Şair Babacan Pesenkurdu, ilk olarak Alper Baran Esin'in kısa bir özgeçmişini, esprili bir dille izleyicilerle paylaştı.
 
Mekanın tamamı şiir sevenlerle dolarken, beklenen an geldi ve Alper Baran Esin, sahnedeki yerini aldı. Şiirlerine başlamadan önce 'Adam Gibi Adam' dediği babasına teşekkür eden Esin, ilk olarak Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı, 'Yaşayabilme İhtimali' isimli şiiri okudu. Dinleyicilerden büyük alkış alan Esin, şiir aralarında seyircilerle keyifli bir sohbeti payşlaşırken, zaman zaman hüzünlü, zaman zaman da neşeli anlar birlikte yaşandı.
 
Alper Baran Esin, Nazım Hikmet'ten 'Ben İçeri Düştüğümden Beri', Yusuf Hayaoğlu'ndan 'Rıza', Nevzat Çelik'ten 'Şafak Türküsü', gibi hüzünlü şiirlerin yanı sıra,  'Almanya Mektubu' ve 'Doktor Bey' gibi esprili şiirler ile, internette tam bir fenomen olan ve kendi imzasını taşıyan 'Beklemek' şiirini seslendirdi.
 
Esin'e sahnede Seldeniz Grubu ile Babacan Pesenkurdu, Süleyman İnceoğlu, Rabia Deniz Horasanlı, Hüseyin Özmen gibi şair ve müzisyen dostları eşlik etti. Babacan Pesenkurdu, Alper Baran için yazdığı 'Şiir Okumak Yasaklanmalı' isimli şiirini okurken, dinleyicilerden büyük alkış aldı.
 
Samimi, ve duygusal bir akşamın ardından, uzun süre ayakta alkışlanan ve dinleyenlerin yüreğinde izler bırakan Alper Baran Esin'in gelecek ay gerçekleştireceği şiir dinletisi için, sevenleri şimdiden sabırsızlıkla beklerken, konuklar Esin'in şiirlerinin ardından Seldeniz Grubu'nun birbirinden güzel türküleriyle de kendilerinden geçti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2012, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER