'Şiir Bizim Adamız'

Gazeteci Ünal Ersözlü yeni kitabı Sarmaşk'ı sevgililer gününde sevenleri için imzaladı. Ersözlü, kitaplarının arkasının geleceğini vurgularken ''şiir bizim adamız o adayı korumayı sürdürüyoruz'' diye konuştu.

Usta Gazeteci Ünal Ersözlü yeni kitabı Sarmaşk'ı sevgililer gününde sevenleri için imzaladı
 
Ben Tv'de yayınlanan Üç Gazeteci Bir Konuk programında usta gazeteciler Erol Yaraş ve Hamdi Türkmen ile birlikte İzmir gündemine ışık tutan Gazeteci-şair Ünal Ersözlü, yeni kitabı SARMAŞK’ı,İzmir Alsancak’taki Yakın Kitapevi’nde imzaladı.
 
İmza gününe ilgi ise oldukça yoğundu. Uzun yıllardır gazetecilik yapan Ünal Ersözlü’nün, lisede başladığı, üniversite yıllarında sürdürdüğü, 1980’den günümüze taşıdığı şiir serüveni de sürüyor. 
 
Ersözlü “Okyanusların Not Defteri” adlı ilk kitabıyla, 1990 Akademi Kitabevi Şiir Başarı Ödülü’nü, “Gidiyorum Adım Unutuluş Olsun” adlı kitabıyla 1999 Behçet Aysan Şiir Ödülü’nü kazanmıştı. Şair Ersözlü’nün, 2011 Yunus Nadi Şiir Ödülü’ne layık görülen “Kapıyı Çalıyorum” adlı şiir dosyası da, Kırmızı Yayınları’ndan yayımlanmıştı. İmza gününde sorularımızı yanıtlayan Ersözlü yeni kitabı sarmaşk hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu. 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER