banner9

Şiddete Tiyatroyla Dikkat Çektiler

İzmir’de, Güzelbahçe Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için, tiyatro gösterisi sunuldu.

Şiddete Tiyatroyla Dikkat Çektiler
Güzelbahçe Belediyesi Yetişkin Tiyatro Topluluğu, Devrim Seyrek’in yazıp Selin Akın’ın yönettiği “Yok ile varın hikayesi"nde Türk tarihine damga vuran Sabiha Gökçen, Afife Jale, Semiha Berksoy ve Türkan Saylan gibi kadınlar ile başta Özgecan Aslan ve Münevver Karabulut olmak üzere şiddete maruz kalan bazı kadınların öyküleri anlatıldı. Ayrıca Ece Erten ve Gülseren Mungan’nın oynadığı “Fırtına Kuşları" isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.
 
Güzelbahçe Belediye Belediye Meclis Üyesi avukat Zeynep Ferda Demirbaş, gösteri öncesinde yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetin son yıllarda arttığı belirterek, "Bu yılın ilk 10 ayında 346 kadın erkekler tarafından öldürüldü" dedi. Demirbaş, saygınlık, iyi hal gibi ceza indirimlerinin ise toplumun vicdanınını kanattığını söyledi.
 
Güzelbahçe Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkmen Köşk ise kadına yönelik şiddete hayır dediklerini ve ilçelerinde farkındalık yaratmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER