Şiddet Çalıştayı Hazırlıkları Sürüyor

Karşıyaka Belediyesi, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ve üniversiteler işbirliğiyle Kasım ayında gerçekleştirilecek olan Kadına Şiddet Çalıştayı için oluşturulan komisyon çalışmalarını sürdürüyor.

Şiddet Çalıştayı Hazırlıkları Sürüyor
 
Son iki yıldır gündeme getirdikleri projelerle kadınların yanı sıra kamu kurumlarının da dikkatini çektiklerini belirten EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan Kadına Şiddet Çalıştayı için Karşıyaka Belediyesi’nden birlikte çalışma teklifi aldıkları günden bu yana hummalı bir çalışma içinde olduklarını söyledi. İlki düzenlenecek olan Kadına Şiddet Çalıştayı’nın bundan sonraki yıllarda her sene olmasa da kadınların sosyo-ekonomik yaşam koşulları düzelene kadar iki yılda bir düzenlenebileceğini ifade eden Elmasoğlu, ilk kez gerçekleştirilecek organizasyonun gelecek yıllara ışık tutacağını söyledi.
 
İş kadınlarını hedef alan bir dernek olmalarına rağmen her ay onlarca ev kadınından yardım çağrısı aldıklarını vurgulayan Elmasoğlu, “Bu çalıştay için klasik istatistiki verilerin yanı sıra gerçek kadın hikayelerinden esinlendiğimiz konu başlıkları oluştu. Çalıştayımızdan çıkan sonuçları ilgili yerlere ulaştıracağız. Umarım bundan sonraki süreçte kadınlarımıza hakettiği sevgi, saygı ortamını sağlayabiliriz. Bu konuda hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan Karşıyaka Belediyesine başta Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar olmak üzere, birlikte çalıştığımız Belediye Strateji Geliştirme Müdürlüğü çalışanlarına, destekler ve bizlerle oldukları için şükranlarımızı sunuyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER