banner24

Serbest Kaldılar, Yine Çaldılar!

İzmir tarihi Saat Kulesi'nde 'alem' adı verilen bakırdan yapılmış 3 tarihi figürü çaldıkları ididasıyla gözaltına alınan, ancak yaşları küçük oldukları için savcı tarafından serbest bırakılan hırsızlar, özgürlüklerine kavuştuktan 5 saat sonra tekrar hırsızlık yaptı. Bir inşaat firmasına ait depodan kablo çalmak isteyen hırsızlardan 15 yaşındaki D.K., suçüstü yakalanırken, M.Ö. ise kaçtıktan sonra ele geçirildi.

Serbest Kaldılar, Yine Çaldılar!
İzmir'in tarihi simgelerinden Saat Kulesi'nin kubbelerin üzerindeki mızrak ucuna benzeyen "alem" adı verilen bakırdan yapılmış 3 tarihi figürün çalındığını gören yetkililer, durumu İzmir Büyükşehir Belediye görevlilerine haber verdi. Belediye görevlileri de hırsızlık olayı ile ilgili, Kemeraltı Polis Karakolu'nu bilgilendirdi. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Hırsızlık Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri Kule'de delil topladı, parmak izi incelemesi yaptı.

Hırsızık Büro Amirliği yetkilileri, çevrede bulunan 30 adet güvenlik kamera görüntüsünü inceledi. Yapılan incelemeler sonucu hırsızlık olayını poliste çok sayıda kaydı bulunan 15 yaşındaki D.K., 17 yaşındaki M.Ö. ve kardeşi 10 yaşındaki C.Ö.'nün gerçekleştirdiğini tespit etti. Hatay'da semtinden çaldıkları motosikletle geldikleri Saat Kulesi'nde 5 dakikada üç bakır alemi söküp çaldıkları belirlenen 3 zanlı gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan cezai ehliyeti olmayan 10 yaşındaki C.Ö. ailesine, 17 yaşındaki M.Ö. ile 15 yaşındaki D.K. ise Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
 
D.K. ve M.Ö., İzmir Adliye Sarayı'nda serbest kaldıktan 5 saat sonra Konak 308 sokakta bulunan ve Sinan Öge'ye ait depoda kablo çalmak istedi. İhbar üzerine belirtilen yere giden çok sayıdaki ekip, el arabasıyla kablo çalmak isteyen 16 hırsızlık suçundan kaydı bulunan D.K.'yı suçüstü yakaladı. Polisin geldiğini gören ve 15 hırsızlık suçunda kaydı bulunan M.Ö. ise kaçtıktan bir süre sonra yakalandı. M.Ö.'nün yanında daha önce Saat Kulesi'nde hırsızlık yaparken bulunan 10 yaşındaki kardeşi C.Ö.'nün bulunduğu ileri sürüldü.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER