banner9

Şengül'ün O Sözlerine Cevap Verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün Cumhuriyet Halk Partisi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu hedef alan sözlerine, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den cevap geldi.

Şengül'ün O Sözlerine Cevap Verdi

Yücel, Aydın Şengül’ün açıklamalarını ilk okuduğunda, AK Parti İl Başkanı'nın bu sözleri söylemiş olabileceğine inanamadığını belirterek, “ Bir müddet Sayın il başkanından bir düzeltme bekledim. Özellikle Yargının CHP’nin kontrolünde olduğu iddialarını  gerçekten inanarak mı söyledi?  açıkçası merak ediyorum” dedi. 

Yücel açıklamasında şunlara yer verdi;

"Sayın Aydın Şengül’ün partimizi ve Büyükşehir Belediye Başkanımızı hedef alan, İzmir’in STK’larına ayar veren,  İzmirlilere “Acaba AKP İzmir İl Başkanı Aydın beyle aynı ülkede mi yaşıyoruz? “sorusunu sorduran açıklamaları karşısında, uzun uzun cevap vermeye gerek yok kanaatindeyim. Özellikle, Yargının CHP’nin kontrolünde olduğu iddiaları gerçeklikten kopuktur.  Sayın il başkanı bu sözleri gerçekten inanarak mı söyledi?  Açıkçası merak ediyorum. Bu sözleri ilk okuduğumda, bir müddet Sayın il başkanından bir düzeltme bekledim ama bir düzeltme gelmedi. Şimdi sormak gerekiyor, FETÖ terör örgütüne üye oldukları için tutuklanmış veya yurt dışına kaçmış hakimleri ve savcıları yargının tamda göbeğine kim yerleştirdi? Yargıyı FETÖ’ye kim teslim etti? 15 Temmuz sonrası yeni gelen hakimleri kim atadı? Sayın Şengül bu soruların cevabını herhalde biliyordur. Ülkede sürekli kendi yargısını oluşturmak, hukuk sistemine kendi adamını yerleştirmek, hakimlere ve savcılara baskı uygulamak, mahkemelerden kendi istediği kararlar çıkmayınca mahkeme heyetleri değiştirmek CHP’nin yapacağı iş değildir. Bu işi kim yaptı, kim hukuk sistemimizi işlemez, adaletsiz ve yandaş hale getirmeye çalıştı, cevabını İzmirlilere bırakıyorum. Kaldı ki,  Sayın Şengül’ün de bildiği gibi yargıda atamalar ve değişiklikler hükümetin kontrolündedir.  Zaten bu kontrol CHP’de olsaydı Türkiye’de bağımsız bir yargı, özgürce karar veren hakimler ve korkmadan karar alabilen savcılar olurdu. Yani Türkiye’de adalet ve demokrasi olurdu."

"İzmir'in ideolojisi Atatürkçülüktür"

Deniz Yücel, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün İzmir’in Sivil Toplu Kuruluşlarına yönelik söylediği ‘ideolojiksiniz, ön yargılısınız, sert tavır koyarım’ sözlerine de değinerek “ Sayın başkan yeni seçilmişken İzmir’de herkese fırça atar gibi, ayar verir gibi eleştiriler yapması kendisinin ve AKP’nin tercihidir. Ancak söylediği şey doğrudur.  Üstelik sadece İzmir’in meslek odaları, meslek birlikleri ve dernekleri değil, İzmir’in tamamı ideolojiktir. İzmir’in ideolojisi Atatürkçülüktür, demokrasidir, özgürlük ve eşitliktir. Biz İzmir kültürünü özümsemiş olanlar, buna İzmir duruşu, İzmir tavrı diyoruz. Ve bu duruş partiler üstü bir ideolojiyi temsil eder. Biz CHP İzmir olarak bu duruşu sergileyen tüm STK’larımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

"Gerginliğin İzmir'e faydası olmaz"

Aydın Şengül’ün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu hedef alan sözleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan CHP İzmir İl Başkanı Yücel “ Sayın Şengül siyaset yapıyor. Elbette CHP’li belediyelerimize karşı eleştiride bulunacaktır. Şu ana kadar kayda değer bir eleştiri duyamadık. Eksiğimiz, hatamız olduğu yerde Sayın il başkanı da bunu ifade ederse, bu eleştirilerinden faydalanırız.  Ama şu çok önemli, biz ve Aziz bey İzmir için birlikte çalışalım diye bir el uzatmışken, daha ilk adımda bu girişimlerimizi samimiyetsizlik olarak ifade etmek, bunun üzerinden yeni bir tartışma ve gerginlik yaşatmaya çalışmak İzmir’e fayda sağlamaz. İzmir bizden hizmet ve uyum içinde çalışmamızı bekliyor. CHP olarak bu isteğin gereğini yapıyoruz.  Umuyorum ki Sayın Şengül’de bizimle aynı fikirdedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER