Şengül'den Stat Cevabı!

AK Parti İzmir Milletvekili, Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar’ın Yalı’ya yapılması planlanan statla ilgili “Örtünün altında fidanlık var. Oraya stat olmaz. Bizim önerdiğimiz yeri de istemiyorlar” sözlerine yanıt verdi.

Şengül'den Stat Cevabı!
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül’den Yalı’ya yapılması planlanan Karşıyaka Stadı hakkındaki rant eleştirilerine yanıt geldi.AK Parti İzmir Milletvekili Şengül, Karşıyaka Stadı’ndaki rant iddialarına cevap vererek, “Evet, burada bir rant var. Bu rant da Karşıyaka Spor Kulübü’ne” dedi.
 
BAŞKAN AKPINAR NELER SÖYLEMİŞTİ?... 
 
Karşıyaka’ya yapılacak stadyumun “Altında başka amaçlar var; orman fidanlığı var” şeklindeki eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Şengül, “Hiç kimse kıvırmasın ve konuyu saptırmaya kalkmasın. Adam gibi neye karşı çıktığını açıklasın. Öne sürdükleri trafik yoğunluğu ve diğer sebepler asla sorun değil. Konunun uzmanları da bunu söylüyor. Biz stadyum yaparken en ufak bir imar değişikliği yapmadık. Mevcut planlar üzerinden ihale yapıldı. Mevcut planda burası zaten stadyum olarak gözüküyor” diye konuştu.
 
Türkiye’de ilk kez Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bir kulübe iş yerleri ve sosyal alanlar yaptığına işaret eden Şengül, “Karşıyaka Spor Kulübü, hiç kimseye muhtaç olmadan bu tesisler sayesinde varlığını sürdürecek. Sanırım bundan rahatsız olanlar var ” ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER